سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37

موضوع: کیک پی اچ پی چیست؟

تشکر شده 10 بار در 9 ارسال

پاسخ : کیک پی اچ پی چیست؟

سلام
    جاوید جان... فکر میکنم کل کل کردن کار بچه های تازه به دوران رسیده باشه نه کار آدم های عاقل
    جذابیت هم برای Developer ها... من خودم چندین ساله که برنامه نویسم، این 2 سیستم baseشون یکیه
    برنامه نویسیشون هم تا حد زیادی یکیه
    تنها چیزی که هست، بازیه کودکانه ی تبلیغاته
    موفق باشی عزیز
    یا علی علیه السلام

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

Admin
    تشکر شده 1,338 بار در 652 ارسال

.::Only FreeWares::.
    اگر اخبار و مطالبی که حدود 2سال چند ماه پیش منتشر شد مطالعه کنی دلایل این موضوع رو متوجه میشی
    اگر جریانات تشکیل جوملا و کوچ developer ها در همون لحظه ( 2 سال پیش ) و بی مهری که به مامبو شد رو سرچ کنی کاملا موضوع برات روشن میشه .

تمام این موارد باز لزوم استفاده از cake php رو نشون میده .
    هر CMS یک Roadmap و سیاستی برای خودش داره . مامبو در road map خودش در نظر داره از Cake PHP استفاده کنه .

مامبولرن هم پشتیبان مامبوست و تا زمانی که فکر کنه نیاز هست به پشتیبانی این مدیریت محتوا ادامه میده . اما ممکنه یه روز سایت مامبولرن رو زدید و دیدید پشتیبانی مامبو رو کنار گذاشته و سایت redirect میشه به Joomlalearn.com و پشتیبانی از جوملا شروع شده ...

همه این موارد بر میگرده به سیاست های تیم ها .

کما اینکه میبینید تیم هایی که روی جوملا در ایران کار میکنند با اییییین همه امکانات برای جوملا بدون هیچ تخصصی دارن ساپورت میدن و همه کاربرها ازشون مینالن ...

[quote author=جاوید link=topic=13903.msg73685#msg73685 date=1212410397]
    جدابیت برای developer : این که کامپوننتت رو میتونی توی یه سایت با رنک 8 منتشر کنی ! ( extensions.joomla.org ) و توی یه فروم بسیار بزرگ در موردش کل کل کنی ! ( طبق اصل شرارت جوملایی )
    در صورتی که mambo-extensions.com رنکش فقط 5 ، جاوید دات کام هم رنکش 5 ، پس چه فایده ؟
    [/quote]

روزی که دولاپر ها جدا شدن همون لحظه ای بود که برنامه نویس های مامبو رفتن و جوملا رو تشکیل دادند . این موضوعی که میگی مربوط به الان هست نه همون لحظه ...
    پس باز این موضوع هم منتفی میشه .

و باز میشه نتیجه گرفت INTEGRATE شدن با کیک PHP میتونه خیلی از مشکلات رو حل کنه و مامبو رو پرتاب کنه به 100 قدم جلوتر

یا علی

تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

.::Only FreeWares::. جان !
    گفتم که : Developer های جوملا ، به جوملا به عنوان یه فریم ورک ( ِ قابل پرستش ) نگاه میکنن.
    کیک پی اچ پی یه فریم ورک با معماری MVC هست.
    Developerهای جوملا هم به جوملا به عنوان یه نوع خاصِ یه نوع فریم ورک با معماری MVC نگاه میکنن.

معماری MVC (Mode view controller):
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

روزی که دولاپر ها جدا شدن همون لحظه ای بود که برنامه نویس های مامبو رفتن و جوملا رو تشکیل دادند . این موضوعی که میگی مربوط به الان هست نه همون لحظه ...
    پس باز این موضوع هم منتفی میشه .
    اون موقع هم جوملا این همه Addon نداشت ! رنک Extension.joomla هم 8 نبود.
    این اتفاقات پس از 2 سال کار افتاده.
    پس منتفی بودنش دوباره منتفی میشه.

سلام. ممنونم محسن جان و جاوید جان.

پس جاوید عزیز این طوری که از صحبت های شما پیداست جولایی ها یه جور اعتماد به نفس بالا دارن که جوملا را یه فریم ورک می بینند. چیزی (اعتماد به نفس) که در مامبو وجود نداره که مامبویی ها هم بتووند مامبو را یک فریم ورک ببیند.
    یــــــــــــــــــــــــ ـاعــــــــــــــــــــــ ــلی

[quote author=.::Only FreeWares::. link=topic=13903.msg73691#msg73691 date=1212411419]
    سلام. ممنونم محسن جان و جاوید جان.
    پس جاوید عزیز این طوری که از صحبت های شما پیداست جولایی ها یه جور اعتماد به نفس بالا دارن که جوملا را یه فریم ورک می بینند. چیزی (اعتماد به نفس) که در مامبو وجود نداره که مامبویی ها هم بتووند مامبو را یک فریم ورک ببیند.
    یــــــــــــــــــــــــ ـاعــــــــــــــــــــــ ــلی
    [/quote]
    خودشه !

سلام
    اصولا اعتماد به نفس زیادی یه جور نکبته جاوید جون
    آدم باید دنبال راه حل های بهتر بگرده... نه اینکه چشماش رو ببنده
    یا علی علیه السلام

تشکر شده 5 بار در 2 ارسال

سلام به نظر من باید واقع بین باشیم
    الان مامبو در این وضیعت هست باید فکری باشه که مامبو را با کمترین صرف وقت و کمترین هزینه و... به جایی مناسب رساند به نظر من استفاده از cake php برای مامبو بتواند این کار رو انجام بدهد.

یا علی

سلام به همه
    من وسط بحث رسیدم .
    به نظرمن ، تنها تفاوت مامبو و جوملا در addon هاست و بس ! ما در مباحث Brand Management این جور مسائل رو به روش جوملایی ها حل نمی کنم .
    البته کار ساز هست که شما نام رو عوض کنی و با سرو صدا و تبلیغات در ذهن عموم یه تحول اساسی (خالی بندی) رو جا بدی . این فقط یه تلاش برای ایجاد یه موج و استفاده از فرصت ایجاد شده هست.

تیم مامبو به نظر بنده کار خیلی خوبی داره انجام میده . باندل کردن این دوتا سیستم یه سیاست عالیه ، چون باعث تحولی واقعی و نتیجه عالی میشه .
    کاربر ها و گسترش دهنده ها از یه سیستم مدیریت محتوا چی می خواند ؟

* - امنیت
    * - انعطاف پذیری
    * - گسترش آسان !
    * - بعضا شهرت
    * - توانمندی
    * - قابلیت های فراوان (مثل addon)
    * - ...

درسته که مامبو و جوملا در بیس خودشون یه فریم ورک دارن و میشه با آموزش دیدن و .. به گسترش اون ها روی همین سیستم پرداخت ، اما باید به این توجه کنید که نیاز به یادگیری برای همه هست (و بعضا نیاز به بروز رسانی اطلاعات ) . اما با پیوستن مامبو به یه فریم ورک حرفه ای می تونه تمام گزینه های بالا رو به اضافه گسترش دهنده های بیشتر بدست بیاره .

از طرفی یه نگاه به کیک PHP بکنید در زمان کوتاهی تونسته قدرت خودش رو به نمایش بذاره و کمال ، توانمندی و سرعتش رو به رخ همه رقبا بکشه و برند خودش رو بالا ببره .

این کار باعث بالا بردن برند (و تمام دارایی های) مامبو خواهد بود . این تحولی هست که مامبو (بدون تعارف) بهش احتیاج داره . حتی با این کار میتونه تحولی اساسی در ساختار مدیریت محتوا بده و این همون چیزی هست که جناب فیروزمندان می گن که هیچ سیستمی به گرد پاش نمی رسه(ان شاا...).

قبلا هم در مورد این تفاوت های فعلی مامبو و جوملا و حتی ارائه آمار و .... در انجمن بحث کردم . اینم نظر شخصی من در این مورد هست .
    من به شخصه به یک آینده خوب برای مامبو (با این تحولات) اعتقاد دارم . 8)

اما اگه نشد هم از این کارا ( :'() نمی کنم بلکه با بهترین سیستم همون روز ادامه میدم . فعلا هم که بهترین در ایران (بدون شک) مامبو ی مامبولرن هست .

موفق باشید.

راستش با قاطعیت صحبت کردن راجع به این مسئله واسه همه سخته!
    هر چی ما میگیم بر اساس دیدگاه ها و نظرات خودمونه و اینکه پیش بینی هامون به واقعیت تبدیل بشه یا نه, یه بحث دیگست.
    ولی من با نظر دوستان موافق نیستم! به نظر من بحث اصلا سر اکستنشن ها نیست. شکی نیست مامبو قابلیت هایی داشته و داره که توسعه دهنده ها میتونستن اکستنشن ها شونو بر اساس اون منتشر کنن , خیلی بیشتر از قابلیت هایی که شاید کیک پی اچ پی بتونه واسه مامبو هدیه بیاره.
    نمونه زندش جوملا! دیگه همه میدونیم نسخه اول جوملا همون مامبو بود با اسم جدید.
    اما من فکر میکنم بحث سر توسعه هسته باشه , کاری که جوملا به درستی داره پیش میبره که باعث شده حالا دیگه از اون به عنوان یک فریم ورک نام ببرن نه یه سیستم مدیریت محتوای معمولی.
    در مورد اینتگریت شدن مامبو با کیک پی اچ پی یا هر فریم ورک دیگه ای میشه گفت که یه ریسک اجتناب ناپذیر از طرف مامبو هستش که میتونه مامبو رو صد قدم جلوتر از رقیب فعلیش جلو بندازه یا در حد یک سیستم مدیریت محتوای معمولی نگه داره.
    حالا چرا اجتناب ناپذیر؟
    مشکل اصلی اینجاست که توسعه دهنده های مامبو به معنای واقعی با core مامبو آشنا نیستن.
    حق هم دارن چون خیلیهاشون تو کد زدن هسته مامبو مشارکت نداشتن و این باعث میشه نتونن از قابلیت های هسته مامبو به درستی استفاده کنن و از خودشون خلاقیت نشون بدن و به قول معروف دست و بالشون بستست و هر چقدرم تلاش کنن نمیتونن با جوملا رقابت کنن.
    اینجاست که یه تحول اساسی میتونه نجات بخش باشه ,اما کیک پی اچ پی قابلیت و پیشینه طلایی هم نسبت به بقیه فریم ورک ها نداره.
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    مسئله اینجاست که توسعه دهنده های مامبو یا تسلط کافی به هسته این فریم ورک دارن که اونو انتخاب کردن یا میخوان دو سه نفر از توسعه دهنده های کیک پی اچ پی رو به تیمشون جوین کنن. چون به نظر من کسی که نتونسته کور مامبو رو درک کنه عمرا نمیتونه با یه فریم ورک دیگه معجزه کنه.
    ولی اگه بحث های پشت پرده و به قول معروف زدوبند های تبلیغاتی باعث شده مامبو بره به سراغ کیک پی اچ پی مسلما پیشرفت که نمیکنه هیچ , نزول میکنه!

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)