سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام سیستم محتوا ساز فارسی کامل تر است و استفاده از آن ر

رأی دهندگان
17. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • جوملا

15 88.24%
  • مامبو

0 0%
  • اس ام اف (SMF)

0 0%
  • ُوُردپرس

2 11.76%
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: مقایسه جوملا با سایر سیستم های مدیریت محتوا

تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

Smile مقایسه جوملا با سایر سیستم های مدیریت محتوا

در این بخش از کسانی که تجربه ی استفاده از جوملا و سایر سیستم های محتواساز را داشته اند (مخصوصاً سیستم های محتواساز فارسی از جمله: جوملا، مامبو، اس ام اف (smf)، وُرد پرس و...) در خواست می کنم تا تجربه ها و دانسته های خود را در مورد جوملا و همچنین سایر سیستم ها ترجیحاً با یک دیدگاه مقایسه ای در اختیار تازه کاران و کسانی که می خواهند برای اولین بار از این سیستم ها استفاده کنند، قرار دهند.

مثلاً بگویید دلیل برتری جوملا نسبت به مامبو، داشتن فلان چیز است.
    یا وُردپرس در فلان موضوع نسبت به جوملا کامل تر است.
    و ...

اگر که اعضای فعال یا مدیران، یک مقایسه کلی در این موارد ارائه کنند، واقعاً مَحشر می شود.

ممنون از همه!

ضمناً اگر به این موضوع در جای دیگری از انجمن پرداخته شده است، به اطلاعم برسانید!
    ویرایش توسط mpspace : 05-30-2011 در ساعت 02:36 PM

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

تشکر شده 1,716 بار در 1,204 ارسال
    سلام

دوست گرامی نمیشه گفت کدوم برتر از دیگری هست ! هر کدام در جای خودش کاربرد داره و ... ! اول به نظرم بهتره اطلاعات خودتون رو کامل کنید و بعد سوال و نظرسنجی رو مطرح نمایید !!! هرچند قبلاً بارها این سوال مطرح شده و ما پاسخ دادیم !!!

هیچکس تنهاتر از خدا نیست

تشکر شده 452 بار در 401 ارسال
    دوست عزیز در این بین دوتا از گزینه ها شاید گذاشتن نداشتند
    اول smf که فروم سازه وسیستم مدیریت محتوا نیست وکارش با بقیه متفاوته و قابل مقایسه نیستند
    دومی هم که مامبو است چون جوملا از مامبو مشتق شده و توسعه داده شده به عبارتی مامبو نسخه قدیمی جوملا است بنابر این مسلما جوملا امکانات قوی تری نسبت به اون داره
    پس مقایسه می شه بین وردپرس 3.1 و جوملا 1.6 که در این رابطه هم مطالب زیادی در اینترنت موجوده و کافیه جستجو کنید

من برای این که اطلاعاتم کامل بشه این سوال رو پرسیدم، ضمناً اگه قبلاً به این موضوع پرداخته شده، آدرس پست رو بدین تا این پست رو حذف کنم.
    هم چنین اگه لینک های مفیدی در این رابطه دارین، همین جا بنویسین.
    در جواب این که می گین هر کدوم در جای خاص خودش کاربرد داره، هدف من هم همینه که بدونم هر کدوم کجا کاربرد دارن و به درد چه کسایی می خورن.

ممنون از توجه شما!
    ویرایش توسط mpspace : 05-30-2011 در ساعت 02:50 PM

Admin
    تشکر شده 1,289 بار در 853 ارسال
    سلام

اینجا انجمن تخصصی پشتیبانی از جوملا ، مامبو و smf هست.
    شما با جستجو در اینترنت بهتر می تونید به پاسخ سوال خودتون برسید.

در پناه حق

تشکر شده 7 بار در 6 ارسال
    با اجازه مدیران
    mpspace " دوست عزیز به نظر من باز هم این گزینه های شما اشتباه هستش " sahama " ایشون فرمودند که smf رو حذف کن و مامبو رو که من کاملا موافقم چون اولی که اصلا ربط نداره دومی هم که با جوملا هسته یکی داره و تازه جوملا ارتقا یافته اونه | به نظر من گزینه آخر وردپرس هم باید حذف بشه چون یه یه سیستم بلاگ هستش نه CMS شما باید گزینه های مثل دروپال - دیتالایف - یا اصلا همین نیوک رو میزاشتید که بشه با هم مقایسه کرد
    اما نظر شخصیم :
    از اسم جوملا خوشم میاد خیلی بیشتر از باقی cms ها - جوملا کامله ولی یه بدی که داره اونم واسه کسایی که نمیخوان واسه زحمت دیگران پولی بدن و یا اینکه خودشون زحمت بکشن اینه که تمامی قابلیت های کاربردی که اکثرا ازش استفاده میکنن رو به صورت رایگان نداره و واسش باید به عنوان پلاگین پول بدید
    هسته خیلی قوی داره - امنیتش زیاده - پشتیبانیش خیلی قوی هستش - انعطاف پذیری زیادی داره - قابلیت هایی داره که باقی سیستم ها تازه دارن کم کم از جوملا کپی میکنن
    مثلا نیوک نسخه آخرش که تیم پشتیبان فارسیش تولید کرد جدا از نسخه سایت اصلی چون ازش استفاده کردم میگم واقعا خسته نباشن خیلی زحمت کشیدن تا خودشون مستقل همچین چیزی رو تولید کنن ولی اگر خوب ببینید هر روز دارن یجاییش رو جمع میکنن ولی جوملا با تمام مشکل که 100 و خورده ای بود با یه پک آپگرید سریع همه رو رفع کرد و تموم
    اگر میخواین یه سایت حرفه ای با قابلیت زیاد و امنیت بالا داشته باشید من جوملا رو پیشنهاد میکنم بخصوص واسه شرکت ها
    ولی اگر میخوایت سایت تفریحی دانلود چیزای ساده و موزیک بزنید مثل خیلی ها از نیوک استفاده کنید چون انجمن هم رایگان بهتون میدن که نسبتا با هم ست شده هست

هرچند این انجمن رو با جوملا اگر ست کنی خیلی بهتر از آب در میاد
    نیوک سوال زیاد داره و همه چیزش پیداست ولی توی جوملا هنوز خیلی چیزا وجود داره که اصلا کاربردشون رو بخاطر جستجو نکردن نمیدونیم چون جوملا رو خوب نمیشناسیم ازش زیاد استفاده نمیکنیم چون در نگاه اول اون همه گزینه دسته بندی شده و بیش از حد مرتب برامون خیلی سنگینه
    بازم تصمیم نهایی با خود شماست اینا قسمتی از نظرات شخصی من بود

موفق باشید ....

تشکر شده 1 بار در 1 ارسال
    knight-rak عزیز واقعا عالی بود برای منم که مدت زیادی نیست کار با جوملا رو شروع کردم خیلی جالب بود.
    تا الان اگه بین جوملا و cmsهای دیگه شک داشتم با توضیحات شما قانع شدم که جوملا از هر جهت کامل و قابل اطمینان هست.
    سپاس

من سوالم به این صورت اصلاح می کنم:
    جوملا را با سیستم های مدیریت محتوای فارسی زیر مقایسه کنید و مزیت ها و معایب آن را ذکر کنید:
    دروپال
    نیوک
    زوپس
    دیتا لایف انجین
    قابل توجه کاربران تازه کار: این چهار سیستم مدیریت محتوا از معروف ترین و پرکاربرد ترین سیستم ها در کنار جوملا هستند، به همین دلیل از ذکر نام سایر سیستم های مدیریت محتوا خودداری شده است.(اگر می خواستم نام ببرم می توانستم شاید بیش از 100 سیستم مدیریت محتوا نام ببرم)

ترجیحاً مقایسه ی شما در زمینه های زیر باشد:
    امنیت
    کاربر پسند بودن و سهولت در استفاده
    تنوع امکانات جانبی از جمله افزونه ها و قالب ها
    و...

با وجود اشارات دوستان که فرموده بودند وُردپرس سیستم مدیریت محتوا نیست، اما به دلیل پر طرفدار بودن وردپرس، نظرات خود را درباره ی آن هم بنویسید.
    هدف من از این نظر سنجی، متمرکز شدن اطلاعات مربوط به این سیستم های مدیریت محتوا است تا دسترسی کاربران تازه کار به این اطلاعات افزایش یابد و از جستجو در وب آسوده شوند.

تشکر شده 450 بار در 357 ارسال
    سلام
    دو سایت معرفی می کنم که توضیحات کامل و مقایسات رو در خود دارا هست و می تونه جای این بحث دوستان رو بگیره:
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

نقل قول نوشته اصلی توسط sahama [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    دوست عزیز در این بین دوتا از گزینه ها شاید گذاشتن نداشتند
    اول smf که فروم سازه وسیستم مدیریت محتوا نیست وکارش با بقیه متفاوته و قابل مقایسه نیستند
    دومی هم که مامبو است چون جوملا از مامبو مشتق شده و توسعه داده شده به عبارتی مامبو نسخه قدیمی جوملا است بنابر این مسلما جوملا امکانات قوی تری نسبت به اون داره
    پس مقایسه می شه بین وردپرس 3.1 و جوملا 1.6 که در این رابطه هم مطالب زیادی در اینترنت موجوده و کافیه جستجو کنید
    ببخشید که این رو می پرسم. ولی اگه جوملا از مامبو بهتره پس چه لزومی داره که مامبو الان وجود داشته باشه (حتی در همین انجمن) و اگه مامبو بهتره چرا شما جوملا رو فارسی کردین و ارائه می دین، به جای توسعه دادن جوملا ، مامبو رو بهینه سازی کنید.
    و اگه هر کدوم تو یه زمینه ای از اون یکی بهتره پس چرا به نظر سنجی که من ایجاد کردم اعتراض می کنید.

آخه من خودم تو همین انجمن مطالب ضد و نقیضی در مورد جوملا و مامبو از طرف مدیران خوندم. (یکی میگه جوملا بهتره، یکی میگه مامبو بهتره)

به هر حال ممنون!

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین