سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: دو سوال خیلی مهم در مورد جوملا

تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

Question دو سوال خیلی مهم در مورد جوملا

سلام بچه ها

1-من یه هاست دارم با 1 دامین و 3 تا ساب دامین ، جوملا رو دامین نصب کردم و توی صفحه اول سه تا لینک به ساب دامین هام دادم؛ حالا میخوام وقتی کاربر توی جوملای این دامین وارد شد یعنی لاگین کرد و روی لینک ساب دامین ها کلیک کرد بدون نیاز به دوباره لاگین کردن توی اون ساب دامین ها هم همچنان لاگین باشه.

برای این کار باید چیکار کنم؟ جوملا رو یه بار رو دامین و یه بار رو ساب دامین نصب کنم و دیتابیس مشترک داشته باشم؟ میشه؟ چه طوری؟

2- چطور میشه توی جوملا چند زبان داشته باشیم؟ منظورم اینه که میشه توی جوملا یه گزینه ای توی صفحه باشه که زبان صفحه رو تغییر بده مثل گوگل ترانسلیت؟ منظورم از تغییر زبان تغییر زبان کل صفحه است نه فقط منو ها یعنی حتی متن های مطالب هم عوض شن یعنی اینکه من نخام یه صفحه ی ورود درست کنم که توی همون صفحه زبان سایت انتخاب بشه بلکه بالای صفحه ی اصلی سایت یه گزینه برای تغییر زبان باشه و همه ی مطالب موجود در صفحه به زبان انتخاب شده باشه.

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

تشکر شده 845 بار در 686 ارسال
    درود

دوست عزیز پاسخ سوال اول تون را متوجه نشدم !!!!!!!!!!!!!

پاسخ سوال دوم :

[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

موفق باشید

4. کاربر مقابل از kianesfahan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط kianesfahan [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    درود

دوست عزیز پاسخ سوال اول تون را متوجه نشدم !!!!!!!!!!!!!

پاسخ سوال دوم :

[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

موفق باشید
    ممنونم از شما

سوال اول دقیقا شبیه اینه:
    من دارم یه پورتال طراحی میکنم که دارای چند بخش هست مثلا شبکه اجتماعی، خبرگزاری، چند رسانه ای، آموزش مجازی و …
    حالا میخوام چند تا بخش مهمش در ساب دامین اجرا بشه برای مثال:

[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] سایت اصلی
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] خبرگزاری
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] چند رسانه ای
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] آموزش مجازی

چون در هر کدام از سایتها امکانات و افزودنیها و قالب خاصی نصب میشه فکر میکنم باید در هر ساب دامین یک جوملا نصب کنم البته همه سایتها با هم مرتبط هستند
    چیزی که میخوام اینه که کاربر با ثبت نام در سایت اصلی در همه سایتهای ساب دامین هم عضو بشه و وقتی توی سایت اصلی لاگین کرد توی همه ی ساب دامین ها هم لاگین بشه.

Team
    تشکر شده 1,221 بار در 1,047 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط siasia [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    ممنونم از شما

سوال اول دقیقا شبیه اینه:
    من دارم یه پورتال طراحی میکنم که دارای چند بخش هست مثلا شبکه اجتماعی، خبرگزاری، چند رسانه ای، آموزش مجازی و …
    حالا میخوام چند تا بخش مهمش در ساب دامین اجرا بشه برای مثال:

[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] سایت اصلی
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] خبرگزاری
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] چند رسانه ای
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] آموزش مجازی

چون در هر کدام از سایتها امکانات و افزودنیها و قالب خاصی نصب میشه فکر میکنم باید در هر ساب دامین یک جوملا نصب کنم البته همه سایتها با هم مرتبط هستند
    چیزی که میخوام اینه که کاربر با ثبت نام در سایت اصلی در همه سایتهای ساب دامین هم عضو بشه و وقتی توی سایت اصلی لاگین کرد توی همه ی ساب دامین ها هم لاگین بشه.
    در این صورت باید کلا از یک جوملا استفاده کنید
    و subdomain هم با یک سایت به اون صورت نمیشود مثلا بجای learn.domain.com
    domain.com/learn میشود

7. کاربر مقابل از shmata عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط shmata [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    در این صورت باید کلا از یک جوملا استفاده کنید
    و subdomain هم با یک سایت به اون صورت نمیشود مثلا بجای learn.domain.com
    domain.com/learn میشود
    خب این که میشه پاک کردن صورت مسئله !

من برام ضروریه که انجمن روی یک ساب دامین باشه و خبرگزاری روی یک ساب دامین دیگه(به دلایل فراوان) و بقیه قسمتام هم روی ساب دامین های خودشون باشن و با یک بار وارد شدن کاربر در همه ی این ساب دامین ها لاگین باشه ، این کار چطور امکان پذیره؟
    ویرایش توسط siasia : 02-15-2012 در ساعت 11:47 AM

تشکر شده 30 بار در 26 ارسال
    باید جداول دیتابیس رو با استفاده از کلید خارجی به هم متصل کنید.
    اطلاعی از Mysql ندارم اما اگر لازم میدونید با SQL توضیح بدم.

10. کاربر مقابل از payam.hayati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط payam.hayati [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    باید جداول دیتابیس رو با استفاده از کلید خارجی به هم متصل کنید.
    اطلاعی از Mysql ندارم اما اگر لازم میدونید با SQL توضیح بدم.
    واسه چی؟ مگه از یه دیتابیس مشترک استفاده میشه یعنی همه ساب دامین ها از یه دیتابیس استفاده می کنن؟

من مطمئنم جوملا برای این مسئله به این مهمی یه راه حل منطقی و بی دردسر داره و کار رو به برنامه نویس و طراح دیتابیس واگذار نمیکنه!

لطفا راهنمایی کنید من احساس میکنم یه پلاگینی چیزی واسه این کار باید باشه!

تشکر شده 2,056 بار در 1,618 ارسال
    سلام

امكان ادغام چند جوملا با هم به سختي امكان پذيره ونياز به دانش تخصصي توي اين زمينه داره
    اطلاعات ديتابيس توي فايل configuration.php نوشتهميشه و براي هرجوملايي يه فايل به اين شكل ساخته شده

البته ميشهاز ترفندهايي هم استفادهكرد

مثلاً :
    رو به
    forum.domain.com
    ريدايركتكنيد

به همين راحتي با يك جوملا كار شما راه ميفته

موفق باشيد

13. کاربر مقابل از safajuy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط safajuy [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    سلام

امكان ادغام چند جوملا با هم به سختي امكان پذيره ونياز به دانش تخصصي توي اين زمينه داره
    اطلاعات ديتابيس توي فايل configuration.php نوشتهميشه و براي هرجوملايي يه فايل به اين شكل ساخته شده

البته ميشهاز ترفندهايي هم استفادهكرد

مثلاً :
    رو به
    forum.domain.com
    ريدايركتكنيد

به همين راحتي با يك جوملا كار شما راه ميفته

موفق باشيد
    مرسی . اما با این راه حل فرضا اگر واسه سایت اصلی مشکلی پیش بیاد همه ی ساب دامین ها هم تحت تاثیر قرار میگیرن .

من به این دلیل از ساب دامین استفاده کردم که در صورت بروز مشکل برای سایت اصلی، کل بخش های ما از کار نیوفته .

اگر امکان ادغام جوملاها مشکله یه راه حلی لطفا ارائه بدین که مثلا همه ساب دامین ها از یه جوملا استفاده کنن یا از یه بانک اطلاعاتی استفاده کنن.

تشکر شده 30 بار در 26 ارسال
    نقل قول نوشته اصلی توسط siasia [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    واسه چی؟ مگه از یه دیتابیس مشترک استفاده میشه یعنی همه ساب دامین ها از یه دیتابیس استفاده می کنن؟

لطفا راهنمایی کنید من احساس میکنم یه پلاگینی چیزی واسه این کار باید باشه!
    در مورد افزونه ها فکر نمیکنم جیزی پیدا کنید نه از یک دیتابیس استفاده نمیشه مثلا" اگر سه دیتابیس داشته باشید ، در هر سه جدولی برای کاربران وجود داره که میشه یکی از فیلدهای جدول رو مثل ایمیل به عنوان کلید خارجی در هر سه دیتابیس مشخص کنید که میشه همون database Diagram بدین صورت هر بار که کاربر لاگین میشه در هر سه جدول مربوط دیتابیس ها لاگین شده.

16. کاربر مقابل از payam.hayati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین