سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: جهت گیری اتوماتیک

تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

Question جهت گیری اتوماتیک

سلام
    من میخواستم بدونم که چگونه امکانش هست که attribute جدید html 5 یعنی dir="auto" رو به تمامی فیلد های ورودی سایت جوملایی اضافه کرد؟؟ دوستان میدونن که این دستور جدید چینش اتوماتیک ورودی ها رو بر عهده میگیره یعنی اگه زبان ورودی اولین کاراکتر فارسی باشه (یا عربی یا هر زبان راست به چپی) چینش rtl میشه و در غیر اینصورت ltr. این قابلیت خیلی بدرد میخوره مثلا برای فیلد های ایمیل و پسورد که باید انگلیسی باشه. اکثر سایتای بزرگ اینترنتی مثل گوگل و فیسبوک این قابلیتو دارن. مثلا اگه الان یه کلمه رو به فارسی تو سرچ گوگل بنویسین کلمه شما سمت راست میاد ولی اگه انگلیسی بنویسن میره سمت چپ.
    حالا یه راه اینه که بری تو تمام کامپوننت ها و ماژول ها و به طور دستی این دستور رو وارد کنی تو هر input که یه کار مضحک و غیر ممکنه!! تو سایت جوملای جهانی هم گشتم افزونه ای پیدا نکردم.
    حالا دوستان کسی میدونه که آیا روشی راهی هست که مثلا یه فایلو دستکاری کرد و این دستور خودکار به تمام جاها اضافه بشه. منظورم حین لود صفحاته چون دوستان میدوننکه جوملا داینامیکه و صفحاتو تولید میکنه.
    اگه کسی آگاهی داره راهنمایی کنه باتشکر.

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

Team
    تشکر شده 2,409 بار در 2,066 ارسال
    دروود

این موضوع رو مطالعه کنید !

[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

در پناه ایزد

تشکر شده 137 بار در 103 ارسال
    سلام
    فکر میکنم باید این attribute رو در قالب ها استفاده کنید و نیازی به تغییر در جوملا نباشه!
    در قالب های جوملا میشه فایل نمایش و یا همون خروجی کاموننت ها و ماژول ها رو از طریق پوشه html تغییر داد و اختصاصی کرد.
    فکر میکنم شما مثلا برای فرم تماس با ما ، باید فایل default.php این کامپوننت رو از مسیر \components\com_contact\views\contact\tmpl در فولدر html قالبتون در مسیر com_contact\contact\ کپی کنید و attribute مورد نظر رو در قسمت هایی که میخواید قرار بدید. (باید با ازمون و خطا راه حل رو بدست بیارید)
    البته من این مورد روتست نکردم ، اما باید روش کار همین باشه !!!

موفق باشید

تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

Unhappy dir="auto"

نقل قول نوشته اصلی توسط mersad [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    دروود

این موضوع رو مطالعه کنید !

[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

در پناه ایزد
    دوست عزیز میدونم باید برای css چی کار کرد خودم بلد بودم! dir یه المنت html هستش نه css. که باید dir اضافه بشه. اما شما گفتین این کارو بکنین و از css استفاده کنید. خب تمام قالبای فارسی این ویژگی رو دارن!!!
    این کار برای فیلد های ایمیل و پسورد و... به درد میخوره که حتما باید لاتین باشن.

تشکر شده 24 بار در 19 ارسال
    با سلام،

شما می خواید یه attribute از نوع HTML رو به یک سری از آبجکت های HTML اضافه کنید. از خودتون بپرسید "اصلاً از چه زبانی باید استفاده کنم؟"
    من شما رو توی این نتیجه گیری همراهی می کنم.

گزینه ها:
    HTML - مسخره، زمان بر و غیر مطلق به نظر میاد ولی کار می کنه (منظور از غیر مطلق اینه که همیشگی نیست و با نصب هر افزونه جدیدی باید دوباره برید سروقت کدهای اون افزونه).
    CSS - اصلاً ربطی به موضوع نداره و کار هم نمی کنه.
    PHP - شاید ایده خوبی باشه! ولی آیا ایده بهتری نیست؟
    JQuery - اِ اِ اِ! چرا اول به فکرم نرسیده بود؟!

روش کار:
    ۱. صدا زدن یکی از کتابخانه های JQuery در هد قالب (ترجیحاً min باشه چون کار زیادی باهاش نداریم. پس بی جهت صفحه رو سنگین نمی کنیم)
    ۲. ایجاد یک فایل JQuery در پوشه JS قالب (مثلاً به نام master.js)
    ۳. صدا زدن فایل بند ۲، بعد از کتابخانه (در هد قالب)
    ۴. دستور ;()noConfluct.$ در اولین خط فایل master.js
    ۵. بعد هم در محیط jQuery(document).ready فایل master.js دستور اضافه کردن attribute خودتونو بدید.

با این روش ساده، به هر المنتی که در صفحه لود می شه می تونید attibute دلخواه خودتونو (هر چی که باشه) اضافه کنید.
    دستور اضافه کردن attribute هم در JQuery خیلی راحته. من برای شما دستور رو با هدف گیری input های نوع text می نویسم. شما می تونید به المنت های دیگه هم تعمیم بدید:

کد:
    jQuery( ‘input[type=text]’ ).attr( ‘dir’ , ‘auto’);
    بخاطر داشته باشید که در کدهای JQuery خودتون بجای $ از jQuery استفاده کنید وگرنه با Mootools کانفلیکت می کنه.

موفق باشید
    ویرایش توسط iJoomla.org : 09-06-2014 در ساعت 11:04 AM