سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: تفاوت های Vbulletin و smf چیست؟

تشکر شده 3 بار در 2 ارسال

تفاوت های Vbulletin و smf چیست؟

سلام
    امیدوارم که همگی خوب باشید
    میخواستم بدونم که کدام یک از انجمن های smf و Vbulletin بهتر هست
    لطفا بگید از نظر امکانات چه تفاوت هایی دارند
    و امکانات و عملکرد پل ارتباطی به مامبوی کدام یک بهتر است ؟
    خواهش میکنم اگه کسی می تونه تفاوت ها را دقیق تر بگه (فارسی)

باتشکر

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

تشکر شده 3 بار در 3 ارسال

پاسخ : تفاوت های Vbulletin و smf چیست؟

سلام دوست عزیز

نمیشه گفت کدوم بهتره
    از نظر خیلی ها (از جمله خودم) وی بی امکانات بیشتری داره و دوستداران smf درصدد نزدیک تر کردن smf به وی بی هستند
    ولی اینها دلیل برتری نیست

smf رایگانه ولی وی بی ....
    پشتیبانی smf بهتره ولی وی بی ....
    پشتیبانی smf سریعتره ولی وی بی ...
    smf قابلیت تغییر بیشتری نسبت به وی بی داره .. چون کاملا اپن سورس هست و دائما در حال پیشرفت
    smf از قالب های متونع تری استفاده می کنه .. چون به دلیل رایگان بودنش بیشتر زیر سلطه افراد هست

ولی ...
    وی بی امکاناتی داره که فعلا smf نداره .... امکاناتش خیلی وسیعه و دلچسب
    فقط بهتون یه پیشنهاد می کنم .. اگه براتون پول اصلا مهم نیست همون وی بی بهترین انتخابه ... این فقط یه نظر شخصی بود .... بستگی به معیار هاتون داره ...
    فرض کنید شما مهمترین چیز براتون یه قالب اختصاصی و زیباست که بهتره پولتون رو پای وی بی خرج نکنید ... بلکه به یکی سفارش بدید تا براتون یه قالب خاص smf طراحی کنه و همچنین تا مدتی پشتیبانی کنه

در مورد هزینه های وی بی :
    می دونید باید 160 دلار (بستگی به لایسنس داره) برای خود وی بی پرداخت کنید؟
    می دونید قیمت بسته وی بی سئو بیشتر از قیمت خود وی بی هست؟
    می دونید باید برای خیلی از بسته های وی بی که smf اونها رو رایگان در اختیار قرار داده پول های کلانی پرداخت کنید؟

اول از همه بهتون یه پیشنهاد می کنم
    به این صفحه نگاه کنید: [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    توی این صفحه یه مقایسه از وی بی و smf صورت گرفته .. این مقایسه به صورت پیش فرضه و امکانات اصلی رو در نظر می گیره ... اگه توجه کنید همه چیز برای وی بی و smf یکسانه .. فقط ویرایشگر پیشرفته در smf نیست که به نظر من اشتباه درج شده .. هممون می دونیم که بسته ویرایشگر پیشرفته برای smf وجود داره ... حالا با این مقایسه کدوم رو انتخاب می کنید؟

امکانات وی بی تو این مقوله جا نمیگیره ولی فقط چند تا امکانات که برای نسخه 3.7 بهش اضافه شده اینهاست .. فقط به این نکته هم خیلی توجه کنید اینها امکانات آپدیت شده است .. در حالی که امکاناتی از نسخه های پایین تر در همه وی بی ها وجود داره که خیلی هم پیشرفته است ... امکانات جدید اینهاست

* اضافه شدن امکانات آلبوم عکس شخصی در تنظیمات کاربری هر فردی
    * اضافه شدن امکانات گروه وابسته برای مشاهده آلبوم های عکس دیگر
    * جدا شدن لیست سیاه و لیست دوستان و جداگانه عمل کردن
    * امکانات پسورد دادن هنگام حذف یک تاپیک یا موضوع
    * اضافه شدن برچسب های تاپیک
    * اضافه شدن آگهی های مخصوص
    * اضافه شدن پنل بسیار پیشرفته در مشخصات شخصی
    * اضافه شدن پیشوند موضوعات
    * اضافه شدن bookmark برای ثبت لینک های سایت شما در سایت های گوناگون
    * جدا شدن تصویر تائید کننده از تنظیمات سیستم
    * اضافه شدن مدیریت اسپم و حذف پستای اسپم دار
    * اضافه شدن بازدید پیام ها (با نامه های خصوصی فرق دارد)
    * مطلع کردن پنل جدا هنگام ارسال دعوات نامه دوستان یا نامه های خصوصی جدید
    * نشان دادن آمار کلی در صفحه مشخصات شخصی
    * نشان دادن افرادی که از صفحه مشخصات شما دیدن کردند

smf روز به روز داره مدهایی به خودش اضافه می کنه که به وی بی نزدیک بشه .. مثلا تو همین لیست بالا از امکانات وی بی چند تا مد برای smf هم هست .که باید اونها رو نصب کنید

من خودم به شخصه smf رو می پسندم ... چون برام امکانات در درجه پایین تری قرار داره
    در کل یه سری به سایت های خارجی بزنید ... اکثرشون اینو میگن: وی بی با smf قابل مقایسه نیست

سربلند باشید 

تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

من الان مدت 3 سال هست که با سیستم های انجمن سر و کار دارم از اول با MyBB کار کردم بعد اومدم vBulletin . سیستم SMF هم دیدم و نمونه بارزش این انجمن و انجمن هایی که بر پایه SMF هستند .

دوست عزیزم تنها حسنه SMF به وی بی رایگانیش هست ! دقت کنید تنها حسنش !

در مورد صحبت های دوست خوبم جاوید جان . عرضم به حضورت که پشتیبانی vBulletin حرف نداره ! کی گفته پشتیبانی vBulletin ضعیفه ؟! میانگین پاسخ گویی در وی بی حدود 10 دقیقه هست و توی بخش اعضا مینویسه . از نظر تعداد قالب و پلاگین و ... برید به سایت vBulletin.org ( البته اگه لایسنس دارید ) متوجه میشید تعداد هک ها ، استایل ها و ... vBulletin شاید چیزی حدود 40 برابر SMF هم بیشتر باشه .

از نظر امکاناتی SMF خوبه اما چنگی به دل نمیزنه یعنی هیچ چیز خاصی نداره که آدم مجذوبش بشه فقط چون رایگانه میشه یک مانور هایی روش داد . SMF توی پرمیشن دادن بسیار ضعیفه ، توی مدیریت بسیار ضعیفه . شما یکبار Admin CP وی بی را ببینید و بعد با Admin CP اس ام اف مقایسه کنید و خیلی موارد دیگه که نیاز به گفتن نیست . کلا اگه انجمن حرفه ای میخوایند فقط vBulletin گرچه IPB هم طرفداران زیادی داره اما چون به کل تفاوت داره با vB معمولا این جوریه که طرفداران وی بی IPB دوست ندارند و بالعکس ...

در کل به نظر من مقایسه یک سیستم مجانی با یک سیستم 160 دلاری که برای تمدید Owened License اش باید سالی 30 تومن بدید درست نیست ...

موفق باشید
    شهریار

[quote author=Shahryar_NEO link=topic=16644.msg88361#msg88361 date=1222381757]
    در کل به نظر من مقایسه یک سیستم مجانی با یک سیستم 160 دلاری که برای تمدید Owened License اش باید سالی 30 تومن بدید درست نیست ...
    [/quote]

[quote author=javid2005 link=topic=16644.msg88357#msg88357 date=1222380167]
    در کل یه سری به سایت های خارجی بزنید ... اکثرشون اینو میگن: وی بی با smf قابل مقایسه نیست
    [/quote]

تا اینجا هم عقیده ایم

در مورد صحبت های دوست خوبم جاوید جان . عرضم به حضورت که پشتیبانی vBulletin حرف نداره ! کی گفته پشتیبانی vBulletin ضعیفه ؟! میانگین پاسخ گویی در وی بی حدود 10 دقیقه هست و توی بخش اعضا مینویسه .
    [/quote]

مطمئن باشید اگه من هم برای فروش سیستم انجمن اینجوری پول در می آوردم نه تنها پشتیبانی ام 10 دقیقه نبود بلکه چندین پرسنل استخدام می کردم برای پشتیبانی کاملا آنلاین و 24 ساعته... smf در مقایسه با رایگان بودنش این پشتیبانی رو داره .... همون بهتر که بگیم این دو قابل مقایسه نیست ...

از این مقایسه ام پشیمونم .. چون نمیشه دو سیستم پولی و رایگان رو از نظر پشتیبانی مقایسه کرد
    پشتیبانی smf بهتره ولی وی بی ....
    پشتیبانی smf سریعتره ولی وی بی ...
    [/quote]

از نظر امکاناتی SMF خوبه اما چنگی به دل نمیزنه یعنی هیچ چیز خاصی نداره که آدم مجذوبش بشه فقط چون رایگانه میشه یک مانور هایی روش داد . SMF توی پرمیشن دادن بسیار ضعیفه ، توی مدیریت بسیار ضعیفه . شما یکبار Admin CP وی بی را ببینید و بعد با Admin CP اس ام اف مقایسه کنید و خیلی موارد دیگه که نیاز به گفتن نیست .
    [/quote]

فکر کنم تو ارسال قبلیم به اندازه کافی از امکانات وی بی تعریف کردم .. اینطور نیست؟
    یه بار دیگه بخونید

از نظر خیلی ها (از جمله خودم) وی بی امکانات بیشتری داره و دوستداران smf درصدد نزدیک تر کردن smf به وی بی هستند
    ---------------------------------------
    وی بی امکاناتی داره که فعلا smf نداره .... امکاناتش خیلی وسیعه و دلچسب
    فقط بهتون یه پیشنهاد می کنم .. اگه براتون پول اصلا مهم نیست همون وی بی بهترین انتخابه ...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    امکانات وی بی تو این مقوله جا نمیگیره ولی فقط چند تا امکانات که برای نسخه 3.7 بهش اضافه شده اینهاست .. فقط به این نکته هم خیلی توجه کنید اینها امکانات آپدیت شده است .. در حالی که امکاناتی از نسخه های پایین تر در همه وی بی ها وجود داره که خیلی هم پیشرفته است ... امکانات جدید اینهاست

* اضافه شدن امکانات آلبوم عکس شخصی در تنظیمات کاربری هر فردی
    * اضافه شدن امکانات گروه وابسته برای مشاهده آلبوم های عکس دیگر
    * جدا شدن لیست سیاه و لیست دوستان و جداگانه عمل کردن
    * امکانات پسورد دادن هنگام حذف یک تاپیک یا موضوع
    * اضافه شدن برچسب های تاپیک
    * اضافه شدن آگهی های مخصوص
    * اضافه شدن پنل بسیار پیشرفته در مشخصات شخصی
    * اضافه شدن پیشوند موضوعات
    * اضافه شدن bookmark برای ثبت لینک های سایت شما در سایت های گوناگون
    * جدا شدن تصویر تائید کننده از تنظیمات سیستم
    * اضافه شدن مدیریت اسپم و حذف پستای اسپم دار
    * اضافه شدن بازدید پیام ها (با نامه های خصوصی فرق دارد)
    * مطلع کردن پنل جدا هنگام ارسال دعوات نامه دوستان یا نامه های خصوصی جدید
    * نشان دادن آمار کلی در صفحه مشخصات شخصی
    * نشان دادن افرادی که از صفحه مشخصات شما دیدن کردند
    [/quote]

به این نوشته ها دقت کنید
    در مورد هزینه های وی بی :
    می دونید باید 160 دلار (بستگی به لایسنس داره) برای خود وی بی پرداخت کنید؟
    می دونید قیمت بسته وی بی سئو بیشتر از قیمت خود وی بی هست؟
    می دونید باید برای خیلی از بسته های وی بی که smf اونها رو رایگان در اختیار قرار داده پول های کلانی پرداخت کنید؟

اول از همه بهتون یه پیشنهاد می کنم
    به این صفحه نگاه کنید: [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    توی این صفحه یه مقایسه از وی بی و smf صورت گرفته .. این مقایسه به صورت پیش فرضه و امکانات اصلی رو در نظر می گیره ... اگه توجه کنید همه چیز برای وی بی و smf یکسانه .. فقط ویرایشگر پیشرفته در smf نیست که به نظر من اشتباه درج شده .. هممون می دونیم که بسته ویرایشگر پیشرفته برای smf وجود داره ... حالا با این مقایسه کدوم رو انتخاب می کنید؟
    --------------------------------------------------------------------
    smf روز به روز داره مدهایی به خودش اضافه می کنه که به وی بی نزدیک بشه .. مثلا تو همین لیست بالا از امکانات وی بی چند تا مد برای smf هم هست .که باید اونها رو نصب کنید
    [/quote]
    من قصد ندارم smf رو بهتر جلوه بدم ... بلکه فقط حقیقت رو گفتم ... شما خودتون تصمیم گیرنده نهایی هستید

این دو تا هم نظر شخصی بود
    فقط بهتون یه پیشنهاد می کنم .. اگه براتون پول اصلا مهم نیست همون وی بی بهترین انتخابه ... این فقط یه نظر شخصی بود .... بستگی به معیار هاتون داره ...
    فرض کنید شما مهمترین چیز براتون یه قالب اختصاصی و زیباست که بهتره پولتون رو پای وی بی خرج نکنید ... بلکه به یکی سفارش بدید تا براتون یه قالب خاص smf طراحی کنه و همچنین تا مدتی پشتیبانی کنه
    -----------------------------------------------------------
    من خودم به شخصه smf رو می پسندم ... چون برام امکانات در درجه پایین تری قرار داره
    [/quote]

اینو قبول ندارم
    [/quote]

ممنونم از شهریار عزیز به خاطر پاسخ مفیدش
    موفق و موید باشید

تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

من طرفدار اپن سورس هستم.
    اگه smf هیچ امکاناتی هم نداشته باشه بازم اونو به vb ترجیح میدهم.
    همین گزینه اپن سورس خودش امتیاز خیلی بزرگی هستش.

تشکر شده 3 بار در 2 ارسال

سلام
    خیلی ممنون جاوید جان و متشکرم از آقا شهریار
    مسئله اینه من گاهی اوقات اگه درس اجازه بده یک پروژه ای میگیرم و این دفعه یک انجمن خیلی قوی ازمن می خوان و من فکر کنم باید برم به سمت وی بی .
    من هم با اکثر انجمنها کار کردم mybb , phpbb ,smf و .. و قسمت نشده بود با وبی کار کنم چون پولی هست و نسخه های غیر پولیش هم دردسر داره.
    توی اپن سورس ها من نظرم smf هست.

بهتر نیست از smf استفاده کنم و در صورت نیاز به برنامه یا تغییرات خیلی خواص برنامه بنویسم یا از تیم کمک بگیرم
    به نظرتون smf جا داره و قدرت مانور داره رو روش کار کرد و نیاز ها را بر طرف کرد

یا حق

سلام جناب زمرد عزیز

قبل از هر چیز یه نکته بگم : من خیلی خوشحال میشم که بتونم تو این زمینه کمکتون کنم ... بهتره که یه تاپیک دیگه در مورد ساخت انجمن بزنید و بحث رو همونجا ادامه بدید .. چون موضوع این تاپیک تفاوت های وی بی و smf هست ....

در مورد بحثی که مطرح کردی چند تا سوال دارم
    شما یه تاپیک دیگه بزن من هم سوالهام رو می پرسم و تا جایی که می تونم کمکت می کنم
    حتی در زمینه ساخت انجمن

در مورد موضوع تفاوت های وی بی و smf هم همونطور که دوستمون گفتند:
    یکی از مزایای smf نسبت به وی بی اپن سورس بودنش هست ... رایگان بودن که جای خود داره
    به نظر من هنوز خیلی ها اپن سورس رو درک نکردند ... شاید هم حتی خودم
    یکی از مزایای اپن سورس پیشرفت دنیای برنامه نویسی php هست ... مثلا همین دوستمون زمرد با کمک از اپن سورس می تونه تو این زمینه پیشرفت های بهتری داشته باشه ...
    برای یه وب مستر حرفه ای و برنامه نویس اپن سورس بودن مزیت فوق العاده ایه ... چون اون وب مستر می تونه دنیای انجمن یا اسکریپتش رو به نحو دلخواه و به راحتی رقم بزنه و این یعنی ....

در مورد پشتیبانی هم یه بحث کوچیک داشتم ....
    اگه همین دوستمون زمرد بخواد برای پروژه اش یه پشتیبانی داشته باشه آیا وی بی می تونه کمکش کنه .. آیا پشتیبانی وی بی در زمینه ساخت یه انجمن مثل وی بی کسی رو پشتیبانی می کنه؟ ... بعید می دونم ... ولی همین مامبولرن می تونه کمکش کنه ... همه اینها باز هم یه جورایی به لطف اپن سورس بودن smf هست ...

ذکات علم نشر آن است ... در خدمت همه دوستان هستیم
    موفق باشید

تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

هر چند تازه ب smf کار کردم اما با احترام به دوستان اصلا مقایسه بهتر بودن کار درستی نیست .... چون هر کدوم جای خودشون دارند .

وی بی چون دارم باهاش کار می کنم بسیار قدرتمند هست در این شکی نیست ...اما باید دید شما از یک انجمن چه انتظاراتی دارید ؟

مای بی بی تا حدی شبیه به وی بی است و پی اچ پی بی بی هم انجمن خوبی است .

برای انتخاب اس ام اف نسبت به دیگر انجمن ها دلایل زیر را می توان مد نظر داشت :

اس ام اف واقعا ساده و راحت مدیریت می شه و هیچ یک از سیستم های انجمن به پای سادگی اس ام اف نمی رسند .

سرعت لود اس ام اف اصلا قابل مقایسه با وی بی و هیچ انجمن دیگری نیست ( فکر می کنم همین فاکتور کافی باشه تا انجمن های دیگه کنار گذاشت )

وی بی منابع زیادی از سرور رو اشغال می کنه و شما با یک هاست معمولی واقعا به مشکل بر می خورید تا جاییکه ممکنه دیتا بیس قفل کنه و سایت شما از کار بیفته

فکر می کنم اس ام اف به خوبی جوابگوی شما باشه اگه حرفی برای گفتن در انجمنی که ایجاد کرده باشید دارید !

به هر حال داشتن یک محیط مدیریتی شلوغ دلیل بر برتری یک سیستم نرم افزاری به یک سیستم دیگه نمی تونه باشه (اون طور که دوستان گفتند ) ...

---------------------
    مزیت اخر ...فارسی سازی منطقی و خوب تیم مامبولرن هست ...جای تشکر داره....

تشکر شده 137 بار در 90 ارسال

[/quote]

خیلی مطمئن نباشید

[quote author=fox999 link=topic=16644.msg102517#msg102517 date=1235572093]

اس ام اف واقعا ساده و راحت مدیریت می شه و هیچ یک از سیستم های انجمن به پای سادگی اس ام اف نمی رسند .

سرعت لود اس ام اف اصلا قابل مقایسه با وی بی و هیچ انجمن دیگری نیست ( فکر می کنم همین فاکتور کافی باشه تا انجمن های دیگه کنار گذاشت )

وی بی منابع زیادی از سرور رو اشغال می کنه و شما با یک هاست معمولی واقعا به مشکل بر می خورید تا جاییکه ممکنه دیتا بیس قفل کنه و سایت شما از کار بیفته

فکر می کنم اس ام اف به خوبی جوابگوی شما باشه اگه حرفی برای گفتن در انجمنی که ایجاد کرده باشید دارید !

به هر حال داشتن یک محیط مدیریتی شلوغ دلیل بر برتری یک سیستم نرم افزاری به یک سیستم دیگه نمی تونه باشه (اون طور که دوستان گفتند ) ...

---------------------
    مزیت اخر ...فارسی سازی منطقی و خوب تیم مامبولرن هست ...جای تشکر داره....

[/quote]

+ پاسخ های جدید به ارسالهای شما

فعلا همین یک امکان SMF کـَل تموم سیستم های فروم رو خوابونده

در ضمن صبر کنید SMF 2.0 منتشر بشه. خیلی چیز ها تغییر می کنه.

همچنین وجود امکانات ، درصورتی که کاربرد نداشته باشه و حتی فرصت انجام تنظیمات نباشه، فایده ای نخواهد داشت.

بسیاری از قابلیت های VB چیزهایی هستند که ضروری نیستند واقعا و با کمی خلاقیت میشه اونها رو در سایر سیستم ها پیاد کرد.

مثلا همین دلیل ویرایش. و ...

تشکر شده 9 بار در 9 ارسال

با سلام
    حالا سخت نگيريد !!! بياييم يك VB با موتور SMF داشته باشيم . ( ببخشيد كارشناسي نيست )
    به آدرس ذيل مراجعه كنيد :
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]