سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به چه دلیل پستهای تکراری در انجمن زیاد است؟ (از یک تا سه

رأی دهندگان
71. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بررسی و گردش در سایت مامبولرن بسیار سخت است

8 11.27%
  • جوابهای جستجو دقیق نیستند

15 21.13%
  • عدم کافی بودن آموزشهای سای

14 19.72%
  • پاسخگویی به سوالات در انجمن سریعتر است تا جستجو کردن!!!!

9 12.68%
  • تنبلی افراد

15 21.13%
  • نمیدانم به دنبال چه چیزی بگردم!

16 22.54%
  • غیره (لطفا در همینجا پست بزنید)

1 1.41%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28

موضوع: چگونه میتوانیم پشتیبانی بهتری داشته باشیم؟

Admin
    تشکر شده 1,338 بار در 652 ارسال

پاسخ : چگونه میتوانیم پشتیبانی بهتری داشته باشیم؟

جواد پیشنهادت عالی بود . ممنون ازت

این mod روی VB هست و میشه به راحتی ازش بهره گرفت باید سرچ کنیم ببینیم برای SMF از چی میتونیم استفاده کنیم .
    البته SMF امکان اضافه کردن مد تشکر رو داره اما کارایی اون خیلی کمه و مثل VB نیست .

در هر صورت ممنون جواد

یا علی

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

بله آقای فیروزمندان حرف شما کاملا صحیح هست . باید روش خیلی برنامه ریزی کرد . یه پیشنهاد دارم . برای اینکه تشکر ها در انجمن کم بشه میشه از این قسمت تشکر که تویه انجمنهای ویبی هست استفاده کرد (البته اگه همچین بسته یا مدی باشه )

تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

با تشکر تقریبا بیشتر پاسخ هایتان مرا قانع کرد به جز یکی دو مورد که دوست دارم دیگه دربارشون صحبت نکنم.
    من منظورم شخص خودم نبود و به طور کلی صحبت کردم و هبچ گاه فکر نمیکنم که مامبولرن وظیفه داره کار ما رو راه بندازه بلکه مامبولرن لطف می کنه و این کار رو انجام میده

من فکر میکنم مشکلی که مطرح کردید عمیق تر از اونی باشه که بشه براش یه راه حل ساده ای پیدا کرد.

چیزی که شاید کمتر بهش توجه شده ماهیت فروم هستش! خودتون میدونید که اکثر سایت های پربازدید و پرطرفدار ایرانی حالا تو هر زمینه ای که دارن فعالیت میکنن فروم بیس هستن یعنی شالودشون روی فروم هاشون شکل گرفته!
    شکی نیست که هر کاربر وقتی وارد یه سایت میشه دوست داره با کمترین هزینه ممکن اطلاعات و خدماتی که نیاز داره رو بدست بیاره! باید این واقعیت رو پذیرفت که بله خیلی ها جستجو نمیکنن! شاید بعضی ها توقع بی مورد دارن که به سوالای تکراری اونها هم جواب داده بشه و یا تو کمترین زمان ممکن به جواب سوالاشون برسن و غیره.
    مسئله اینجاست که باید با این کاربرا یا کاربرایی که واقعا جستجو میکنن ولی به علت کمبود مهارت , شانس و یا وقت کافی نمیتونن به جواب سوالاشون برسن چیکار کرد؟

واقعیت اینه که مامبولرن محبوب شده به خاطر اینکه تا اینجا خط مشی به این شکل بوده که به سوالات این دوستان هم پاسخ داده بشه حتی اگه موضوع مورد نظر قبلش بارها تکرار شده باشه! بهایی هم که مدیرای مامبولرن پرداخت کردن صرف وقت , حوصله و شکیبایی زیاد بوده!
    اینم یه رابطه دو طرفه است اگه هر ور بزنی از طرف دیگه هم زده میشه.
    نظر من اینه که قابلیت امتیاز یا تشکر دردی رو دوا نمیکنه ! ایندکس کردن و داکیومنت کردن بحث های مفید برای ایجاد یه مرجع هم کار طاقت فرسایی هستش یعنی میشه گفت نشدنی.
    تنها راهی که هست اینه که پست های جدید قبل از این که عمومی بشن مدیرت بشه و موضوعات تکراری حذف بشه. مشکلاتشم اینه که وقت زیادی از مدیرا گرفته میشه و ممکنه از محبوبیت تالار کم کنه.
    راه حل بعدی که سایت های دیگه هم تجربه کردن و نتیجه گرفتن اینه که به کاربرا نقش بیشتری داده بشه و کاربرا رو تو بحث بیشتر شرکت بدید. اگه سوالی پیش پا افتاده و تکراری هستش اشکالی نداره ! لزومی نداره مدیرا به سوال اون شخص پاسخ بدن و یا از بعضی وازه هایی مثل لطفا جستجو کنید و امثالهم استفاده کنن. این فرصت رو به کاربرای دیگه بدید که به سوالا پاسخ بدن ودر کنارش اگه پاسخی صحیح یا کامل نبود مد یرا اون رو تصحیح کنن.

در پاسخ سوالاتتون محسن جان
    چرا همه کاربرها انتظار دارند یه عده بدون هیچ چشم داشتی دربست در اختیارشون باشن ؟
    فکر کنم زندگی به ما یاد داده باشه رو همچین مسایلی زیاد حساب نکنیم ولی اگه همچین فرصتی باشه کیه که بدش بیاد! من و شما هم اگه همچین فرصتی گیرمون بیاد ازش استفاده میکنیم.

چرا هیچ کس هیچ تکونی به خودش نمیده که کاری انجام بده ؟
    یعنی واقعا باید چیکار کرد؟ منظور دقیقتون چیه؟ نمیدونم منظورتون مسایل مادیه یا نه! اگه نه که من خودم زیاد میبینم اونایی که چیزی بلدن در حد توانشون دارن کمک میکنن. فارسی کردن قالبها , مامبو آجاکس و غیره. ولی اگه منظورتون مسایل مادیه واقعا چه مکانیزم صحیحی واسه حمایت وجود داره که هر دو سمت راضی باشن؟

چرا اگر جواب یک سوال یه مقدار دیر شد ...
    شاید من تا حالا با همچین موردی برخورد نکردم ولی خداییش کسی رو ندیدم که از اینکه به سوالش جواب داده نشده باشه شاکی بازی در بیاره!

چرا به خودشون زحمت نمیدن یه مقدار سرچ کنند ؟
    واقیت همینه! کاریشم نمیشه کرد بعد از این هم خیلیا این زحمت رو به خودشون نمیدن! باید باهاش کنار اومد؟ یا شما هم جز اون دسته از آدمایی هستید که فکر میکنید برای عوض کردن فرهنگ یک قوم باید مبارزه و از جون گذشتگی کرد؟

چرا فکر میکنند طلب دارند ؟
    واقعا خیلیا اینطوری نیستن اونایی هم که هستش مثل بحث بالا.

چرا فکر میکنند ما ربات هستیم و خسته نمیشیم ؟
    گفتنش کمکی نیکنه ولی حقیقتا از زحماتی که میکشید ممنون. خدا خیرتون بده واقعا میفهمم که چی میگی!

تشکر شده 137 بار در 90 ارسال

پاسخ : چگونه میتوانیم پشتیبانی بهتری داشت 

[quote author=شهاب عزیزی link=topic=6213.msg42047#msg42047 date=1183558939]
    . یه پیشنهاد دارم . برای اینکه تشکر ها در انجمن کم بشه میشه از این قسمت تشکر که تویه انجمنهای ویبی هست استفاده کرد (البته اگه همچین بسته یا مدی باشه )
    [/quote]

همچین بسته ای هست به اسم سیستم امتیاز دهی کابران یا همون کار ما
    که البته نمی دونم از چه کلمه کلیدی توش استفاده شده که من توی هر 5 سایتی که روشون smf نصب کردم، وقتی می خای واردش بشی میگه :
    مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد اون هم وسط صفحه با رنگ آبی.

تشکر شده 10 بار در 9 ارسال

سعید جان برای تشکر برای smf مد هست که میتونی استفاده کنی اما موضوعیت این بحث این نیست!

اما علیرضا:
    تاپیکهای زیادی رو توی آرشیو داریم که توشون:
    فحش خوردیم!
    دری و روی و تیکه شنیدیم!
    طلب زیادی بابت دیر جواب دادن سوالاتشون داشتیم! (1 ساعت هم نشده بود!!!)

با این اوضاف این کاربران هنوز در این انجمن هستند و با ID های مختلف میرن و میان!!!

خوب ما هیچی که نخوایم لااقل این رو میخوایم که با اینهمه مشغله که تو زندگیمون داریم اینجا رو هم با این زحمت تحمل کنیم یه مقدار کم لطفی نشه در حقمون!

بازهم موضوعیت این بحث این تاپیک نیست! گلایه محسن به جای خودش چون حرف دل همه ما ها رو زده!

اما میخوام از دوستان که اگر راه حلی به ذهنشون میرسه که از پس ما هم بر بیاد و شدنی باشه در جلوی پای ما بزارند تا بهتر بتونیم به کاربران کمک کنیم.

به فرض مثال حذف و آرشیو کردن تاپیک های اضافی باعث مشکلات و دلخوری هایی از سمت کاربران میشه که فکر نمیکنم ارزش چونه زدن با کاربر رو داشته باشه!!!
    (قبلا خودت علیرضا نمونه ای رو دیدی و در همین انجمن هم هنوز هستش )

ب

بله فکر میکنم میدونم به کدوم پست اشاره میکنی!
    کاملاحق با شماست شکی نیست.
    امیدوارم موفق باشید. هم شما هم کاربرای گل مامبولرن.

[quote author=فیروزمندان link=topic=6213.msg42013#msg42013 date=1183544039]
    سلام دوست من

ممنون از وقتی که گزاشتید و پیشنهاد های خودتون رو نوشتید .

1 - الف - به نظر شما چرا چراغ خطر Infinity مدل 2004 روی 2005 نمیخوره ؟ هر دو یک ماشینن ... و چراغ خطر برای همین ماشین ساخته شده اما مدل اونها یکی نیستند . این مثال در مورد مامبو هم صدق میکنه ... بعضی از کامپوننتها برای مامبو 4.5 ساخته شدن و روی 4.6 کار نمیکنن ...

ب - ما برای حل مشکل سرچ از گوگل استفاده کردیم . در قسمت بالای انجمن سرچ گوگل رو قرار دادیم تا افراد راحت تر به نتایج و جواب سوالهای خود برسند و از پرسیدن سوالهای تکراری خودداری کنند .

ج - به نظر شما چرا اکثر افراد بدون خواندن قوانینی که هنگام ثبت نام ملزم به قبول اون هستند اقدام به عضویت میکنند ؟ اگر هنگام عضویت فقط یکبار قوانین را مطالعه میکردنن اکثر مشکلات حل میشد ....

د - کامپوننت ها و ... ابتدا تست میشن و سپس منتشر میشن . برخی اوقات مشکلات پیش اومده به تنظیمات سرور بر میگرده که از کنترل ما خارجه و کاربران هستن که باید برای این موضوع راه حل دیگه ای پیدا کنند .

2- ما قسمتی در انجمن ایجاد کردیم برای درخواست آموزش ... شما تا بحال درخواست خاصی دادی که آموزشی برای اون ارائه نشده باشه یا راهنمایی لازم صورت نگرفته باشه ؟

من از این فرصت استفاده میکنم و از شما و همه کاربران یک گله میکنم ...

چرا همه کاربرها انتظار دارند یه عده بدون هیچ چشم داشتی دربست در اختیارشون باشن ؟
    چرا هیچ کس هیچ تکونی به خودش نمیده که کاری انجام بده ؟
    چرا اگر جواب یک سوال یه مقدار دیر شد ...
    چرا به خودشون زحمت نمیدن یه مقدار سرچ کنند ؟
    چرا فکر میکنند طلب دارند ؟
    چرا فکر میکنند ما ربات هستیم و خسته نمیشیم ؟

& صدها چرای دیگه ...

یا علی
    [/quote]

امروز اومدم انتقاد خودم را بنویسم این تاپیک را دیدم ! بنده هم اگه اجازه بدید در بحث شرکت میکنم .

در مورد گله ببینید حرفتون در کل درست هست اما تمام این سوال ها با دست شما قابل کنترل هست ! این حرف جایز نیست اینجا زده بشه اما میزنم مدتی قبل بنده از سیستم انجمن ساز MyBB استفاده میکردم و الان vBulletin . اون زمانی که میخواستم شروع کنم کلیه سیستم ها را تست کردم از جمله SMF تهش را گرفتم دیدم هیچ چیزی vBulletin نمیشه از همه نظر از پشتیبانی latency انجمن و Helpdesk روی 20 دقیقه میانگین را بگیرید در میاد . پلاگین و ... بسیار بسیار زیاد هست براش . خودش هسته ، هسته بسیار خوبی هست و ... . اما برام همون موقع سوال شد که چرا ؟ دلیل کاملا منطقی داره که چون OpenSource هست ! کد باز بودن هم خوبه و هم بد این سوالات شما میتونید به غیر از سیاست های خودتون در کار Open Source دنبال کنید ! حالا اگه دوستان موافقند بنده بیشتر بحث را باز کنم اگه موافق نیستم همانند برخورد عادی تیم مدیریت با یک کاربر پر توقع ! شما اشتباه میکنید و خودتان چی و چه و چه...

اگه دوست دارید بگید تا بحث را باز تر و دقیق تر دنبال کنیم .

==================

در مورد سرچ بنده روی خودم مثال میزنم :

1- 90% اوقات پاسخ هایی که داده میشه پاسخ های پارامتری و روی موقعیت خاصی داده شده و بیشتر مواقع در مورد بنده و حال من نوعی صدق نمیکنه ! پس میشه گفت یا ناقصه یا ربطی نداره و موردی که در مورد صفحه سفید دیدم 1000 تا موضوع مثلا بود که 95 درصد موضوعشون هیچ ربطی به موضوع بنده نداشت اونی هم که داشت توش درست جواب داده نشده بود !

2- یادم میره و این اشتباه 100% مال من هست که واقعا سعی میکنم رفع کنم . اما بیشترش به دلیل بالاست .

پیشنهاد در این مورد :

وقتی میبینید که در مورد موضوعی سوال زیاده و پاسخ ها چند مورد بیشتر نیست و اکثرا هم مشابه کاری نداره که شما تاپیک های جامع ایجاد کنید ! و توش مسائلی که بیشتر از همه احتمال داره در اون مورد رخ بده را ذکر کنید این تاپیک را مهم کنید تا همه ببینند و توش سوال کنند 50-60 درصد تخمین میزنم سوالات تکراری به این صورت کم میشه . چون وقتی تاپیک مرجع شد مثلا شما 10 تا مورد را توی پست اول گفتید که طرف سریع میخونه و وقتشم تلف نمیشه و اشتباهی هم سرچ نمیکنه اگه هم نبوده جزو اون 10 تا معمولا کاربری پیدا میشه که مورد 11 باشه و سوال میکنه که اونم پاسخ داده میشه . این طوری اکثرا خیلی نتیجه بیشتری میده در راندمان کلی ...

با آرزوی بهترین ها
    شهریار

Admin
    تشکر شده 1,338 بار در 652 ارسال

سلام

لینک زیر رو ببینید :
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

چند مورد در این تاپیک جمع آوری شده .
    شما چک کنید ببینید چند بار فقط در مورد "چینش مطالب صفحه اول" در انجمن سوال پرسیده شده ؟ با توجه به اینکه علاوه بر این تاپیک ما آموزش تصویری این کار رو در سایت داریم !

علت این موضوع خیلی سادست : چرا با وجود این تاپیک و آموزش تصویری باز کاربر سوال میپرسه ؟

1- ما عادت کردیم هنگام عضویت قوانین سایت رو نخونده تیک بزنیم .
    2- تنبلی
    3- وقتی کاربر شاهد هست جواب سوال در کمتر از 1 ساعت و در بعضی اوقات کمتر از 5 دقیقه داده میشه پیش خودش فکر میکنه اینجوری به جواب دقیق زودتر میرسه پس به دنبال سرچ یا ... نمیره

نمونه دیگه ای از این موضوع در قسمت تماس با ما سایت مامبولرن هست
    در این صفحه ما نوشتیم :

" لطفا مشکلات خود پيرامون مامبو را در انجمن تخصصی مامبولرن مطرح کنید . [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] "

اما روزانه شاهد بیشتر از 20 ایمیل از طرف کاربران هستیم که مشکلات خودشون رو در این قسمت مینویسند ! علت به نظر شما چیه ؟ غیر از چند موردی که در بالا اشاره کردم مورد دیگه ای هست ؟!

یا علی

[quote author=فیروزمندان link=topic=6213.msg71035#msg71035 date=1210489802]
    سلام

لینک زیر رو ببینید :
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

چند مورد در این تاپیک جمع آوری شده .
    شما چک کنید ببینید چند بار فقط در مورد "چینش مطالب صفحه اول" در انجمن سوال پرسیده شده ؟ با توجه به اینکه علاوه بر این تاپیک ما آموزش تصویری این کار رو در سایت داریم !

علت این موضوع خیلی سادست : چرا با وجود این تاپیک و آموزش تصویری باز کاربر سوال میپرسه ؟

1- ما عادت کردیم هنگام عضویت قوانین سایت رو نخونده تیک بزنیم .
    2- تنبلی
    3- وقتی کاربر شاهد هست جواب سوال در کمتر از 1 ساعت و در بعضی اوقات کمتر از 5 دقیقه داده میشه پیش خودش فکر میکنه اینجوری به جواب دقیق زودتر میرسه پس به دنبال سرچ یا ... نمیره

نمونه دیگه ای از این موضوع در قسمت تماس با ما سایت مامبولرن هست
    در این صفحه ما نوشتیم :

" لطفا مشکلات خود پيرامون مامبو را در انجمن تخصصی مامبولرن مطرح کنید . [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] "

اما روزانه شاهد بیشتر از 20 ایمیل از طرف کاربران هستیم که مشکلات خودشون رو در این قسمت مینویسند ! علت به نظر شما چیه ؟ غیر از چند موردی که در بالا اشاره کردم مورد دیگه ای هست ؟!

یا علی
    [/quote]

در مورد فرم تماس با ما که این چیز طبیعی هست ! این دیگه دلخوری نداره بنده هم روزی 15 تا ایمیل حدودا دریافت میکنم که فلان جای سیستمم مشکل داره و یا فلان قطعه چنده این را خیلی سخت میتونید باهاش برخورد کنید و قشنگ تر هست بگیم قابل برخورد نیست !

ببینید شما قبول دارید که ساپورت فارسی ارائه می کنید ؟ پس این را هم باید بدونید که اینجایی که دارید به بهش ساپورت میده ایران هست و به جامعه ایرانی دارید پشتیبانی میدید ! سوالات متداول را 80% توی اکثر اصلا نگاه بهش نمیکنند ! دوم چرا اون تاپیک قفله ؟ ببخشیدا اما با توجه به اینکه اینجا ایران هست و من نوعی هم ایرانی جماعت بهتر هست که تاپیک را با نام های بهتری بزنید درسته زیاد میشه اون طوری تاپیک مهم شده اما اگه بتونید توی SMF تاپیک های مهم را جدا کنید از تاپیک های معمولی اون مشکل هم حل میشه !

محسن جان بنده دو قسمت داشتم صحبتم شما فقط قسمت دوم را reply کردید ، چرا ؟ ( بحث قسمت اول خیلی زیر پایه ای تر از بحث قسمت دوم بود .

ممنون
    شهریار

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)