سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: عدم وجود هماهنگ کننده با جوملا

تشکر شده 10 بار در 9 ارسال

عدم وجود هماهنگ کننده با جوملا

با توجه به اینکه لایسنس Simplemachines و Joomla متفاوت هست و صحبتهایی که در این زمینه شده باید به اطلاع کاربران عزیز برسونم که هیچ گونه هماهنگ کننده Bridge قانونی برای جوملا و SMF وجود نداره.

بزودی متن کامل این مذاکرات رو برای شما قرار میدم.

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

تشکر شده 10 بار در 9 ارسال

پاسخ : عدم وجود هماهنگ کننده با جوملا

GTWillemsen
    در پی پستی که توسط Ortiso با عنوان "جوملا 1.5 بدون رابط" انجام شد
    این موقعیت بسیار ناخوشایندی است بخصوص از زمانیکه همه کاربران SMF/Joomla در موقعیتی قرار می گیرند که باید تصمیم بگیرند که نتیجه گیری نهایی را بکنند یا بدنبال راه حل بگردند.
    من به شخصه تصمیم نهایی خود را مبنی بر پشت سر گذاشتن PHPBB گرفته ام زیرا اتحاد بین جوملا وPHPBB بسیار ضعیف است.(این تصمیم چندین ماه قبل گرفته شد و ما اکنون به آن عمل می کنیم .این بیان عمومی به مثابه کشیده ای به صورتم است.)
    SMF امکانات بسیاری برای ارائه داراست. در این میان رابط جوملا یکی از نمونه هاییس که آینده ای روشن دارد.
    ایا امکانش هست که تجربیاتتان را با بقیه تقسیم کنید تا از میان آنها بتوانیم راه حلی پیدا کنیم؟
    جوملا 1.5 باید یک CMS با این قابلیت که توسط کاربر اداره شود, باشد و از دست دادن SMF یعنی یک قدم به عقب.
    لطفاً ما را نسبت به نقاطی که دارای مشکل هستند مطلع کنید, بدین وسیله ما هم می توانیم سعیمان را برای پیدا کردن راه حل بکار گیریم.

kdizzle
    من تا این توسعه را دیدم رابط را برداشتم و SMF را آزاد کردم. استفاده اصلی من در وب سایتم یک تقویم ساده برای کلاس ها و بعضی از محتویات است. من SMF را بهترین انجمن دیدم بنابر این می خواستم که نگهش دارم.
    من وب سایت جوملایم را بصورتی ساختم که یک صفحه login برای من و بقیه مدیران داشته باشد و بقیه همه کاربر باشند. به این ترتیب SMFمن همچنان کار می کند.

shirster
    من هم از این موضوع ناراحتم .الان باید تصمیم بگیرم که smf را به تنهایی نصب کنم یا هسته را هک کنم زمانی که جوملا 1.5 نیست.

Kindred
    من شخصاً تصمیم دارم که به مامبو برگردم.....
    مامبو 4.6.1 بسیار خوبه و اتحاد (قلاب ها) hooks فوق العادست.

elfishtroll
    من فکر می کنم بیشتر از آن چیزی که بنظر می آید باشد. شاید شکافی بین گروه جوملا و SMF بوجود آمده باشه تا یه مشکل فنی چرا که همه مسئله کدهای PHP هست و نه جراحی مغز.....
    من حتی متوجه نشدم موفعیکه گفت " یک رابط مناسب" فایل های هسته را تغییر نمی دهد. این چه معنی دارد؟
    تا زمانیکه آن کار می کند کسی به نام آن اهمیت نمی دهد. رابط Ortiso کدهارا بصورت داخلی با دستکاری بر internal string buffer تغییر می دهد.
    رابط هک جوملا همانطور که از نامش بر می آید کدهایی مانند هک Cortez را بصورت انبوه هک می کند.
    اما هر دو اینها کار می کنند و نتیجه با تفاو ت بسیار اندک یکپارچه است.
    این حرف کمی ناپخته است. من زیاد نگران نیستم.
    استفاده از SMF بدون رابط شاید بهترین راه باشد , ما احتیاجی نداریم که از "رابط" استفاده کنیم برای اینکه "آنرا بپوشانیم" , کاری که مردم بهر حال سعی در انجامش دارند.
    بازار آنقدر بزرگ خواهد بود که بالاخره "یک نفر" راه حلی پیدا کند.

klaas2
    بنظر می رسد تا زمانیکهSMF تنها تا بروز رسانی بعدی جوملا یا SMF فعال است , تغییر در فایل های هسته ایده خوبی نباشد.
    استفاده از SMF بدون رابط بستگی به این دارد که آیا ازتوابع loginدر جوملا استفاده می کنید یا نه. من از کامپوننت کامنت و یک shout boxدر وب سایتم استفاده می کنم و نمی خواهم که بازدیدکننذگان مهمان امکان استفاده از آنها را داشته باشند.بنابر این من به نوعی رابط میان CMS و انجمن نیاز دارم , در غیر این صورت کاربران باید 2 بار رجیستر کنند.
    من هم با نظر Kindred مبنی بر بازگشت به مامبو موافقو احتمال می دهم این بهترین راه حل باشد.

Kindred
    شما مشخصا از همه لحاظ اشتباه می کنید:
    1- شکافی بین آدمهای جوملا و SMF وجود ندارد.جوملا تصمیم گرفته به سمت کد کردن حرکت کند که این با سیستمی که SMF کار میکند, کار نمی کند. دقیقا به شکلی که Orstio شرح داد.
    2- یک رابط مناسب فایل های سورس را تغییر نمیدهد , بازهم دقیقا بهمان شکلی که Orstioتشریح کرد. بهمان نسبتی که ممکن است انضمام هکهای جوملا خوب باشند, بهمان نسبت رابط مناسبی نخواهد بود زیرا تا زمانیکه که فایل های سورس جوملا و SMF را تغییر می دهد , بروز رسانی هرکدام از سیستم ها مشکل ایجاد می کند.....و بهمین صورت می تواند تاثیرات متقابلی میان مُدهای SMF یا کامپوننت های جوملا ایجاد نماید.
    رابط Orstio یک رابط است که با کدهای سورس اصلی هر دو سیستم کار می کند و آنها را با هم توسط توابع خودشان و بدون تغییر در هیچکدام از کدهای واقعی مرتبط می سازد.

3- تیم گسترش دهنده جوملا نسخه بتای 1.5 را منتشر کرده است.رابط SMF با جوملا 1.5 کار نمی کند.
    4- کاربرد SMFدر کامپوننت "wrapper" جوملا, روش مطمئنی برای به دردسر افتادن است. SMF تمایلی به اجرا درiframeندارد و احتمالا در قسمت هایی این کار انجام می گیرد. بعلاوه بیشتر مردم در واقع SMF را برای ارتباط لیست های کاربران و سطوح دسترسی SMFو جوملا استفاده می کنند.wrappingنیز از خوبی های آن است اما وجود کاربرانی که بطوری تقسیم بندی شده اند که از لاگین واحد استفاده می کنند مهمترین عملکرد آن است, دقیقاً مانند انچه "گالری شماره 2" عمل می کند.
    5- من و بیشتر بقیه کاربران نمی خواهیم از بدون رابط یا بدون پوشش استفاده کنیم.
    اگر چه من هیچ مسئله ای با تیم جوملا ندارم و آنرا دوست هم دارم , با اینحال زمانیکه رابط مامبو منتشر شد, سایتم را به مامبو تغییر می دهم زیرا هدف اصلی سایت من انجمن است و از چیزی جز SMF استفاده نمی کنم.

Aravot
    مشکلی که مامبو دارد و باعث می شود بسیاری از توسعه دهندگان از جوملا حمایت کنند, نبود add-ons است. اگر سوالات اینچنینی در انجمن توسعه دهندگان مطرح کنید یا نادیده گرفته می شوید و یا جواب " ما از جوملا حمایت می کنیم" را دریافت می کنید.
    من به مامبو تغییر نمی دهم. فقط امیدوارم Orstio و تیم هسته جوملا موفق به پیدا کردن راه حلی شوند در غیر این صورت دلم برای این بُرد پیامی تنگ می شود.

elfishtroll
    همه رابطها زمانیکه نسخه جدیدSMF یا جوملامنتشر می شوند, بطور بالقوه تاثیر پذیرند و این تنها بستگی به چگونگی آن تغییرات دارد.
    همه ما رابطهایی از هر نوعی را دیده ایم که با قابلیت جوابگویی به تغییرات در جوملا یا SMF بسته به وسعت تغییرات , به روز شده اند.
    پوشاندن رابط در یک Iframe (سطر) نشانه گذاری ساده مکان کنونی شما درانجمن را , مشکل تر می کند و این مسئله به این سادگی نیست که با کمی جاوا اسکریپت و PHPقابل حل باشد.
    رابط Orsito یا رابط هک جوملا هیچکدام از ابتدا کامل نبودند. در عوض من بخاطر اسیب پذیری رابط Orsito هک شدم ولی در حال حاضر همه این مسائل درست شده و خوب کار می کند.
    من نمی فهمم چطوراست که آدمهایی که انسان را به ماه میبرند توانایی اتصال دو PHP apps را ندارند. این مسئله بنظرم مضحک است.
    تا زمانی که مسئله "تغییر فایل های سورس" مطرح باشد , SMF mods آنرا در همان زمان از طریق مدیریت بسته بندی (the package manager) انجام میدهد.
    همه انچه ما برای SMF نیاز داریم, یکپارچگی جوملا1.5 از سمت SMF و شاید تغییرات اختیاری از سمت جوملا.برای آنهایی که به اینده تغییرات جوملا1.5با بی اعتبار کردن رابط جدید توجه دارند,ما همین کار را برای SMF هم انجام می دهیم. Mods را بر می گردانیم, بروز رسانی را انجام می دهیم و دوباره mods را بکار می گیریم.
    در این رابطه , احساس می کنم SMF باید یک مدیر روابط عمومی یا نوعی ارگان فعال درزمینه انتشار نشریات یا موقیت های اداری SMF داشته باشد. من این مطیب را مغرضانه نمی گویم, بنظر من بیان " عدم حمایت از رابط" جور دیگری باید برداشت می شد.
    اگر اعلان اصلی بصورت زیر بود:
    "در حال حاضر SMF با توجه به نسخه جدید جوملا برنامه ای برای انتشار ندارد. کدهای داخلی جوملای جدید در مقایسه با نسخه های قدیمی جوملا و مامبو وابسته به یک CMS کاملاً جدید هستند تایک تفاوت رو به رشد.
    توابع SSL.php و منابع the online Manual و مرجع APIهمچنان برای کسانی که مایلند توابع رابط خود را اضافه کنند,وجود دارد.
    تا زمانی که پایه کد مامبو ( که در حال حاضر بسیار شبیه پایه کدهای جوملا می باشد) در آینده نزدیک تغییر نکند, قادر خواهیم بود به حمایت از مامبو در جهت ترقی آن ادامه دهیم."

این باید می بود......

Kindred
    پوشاندن انجمن در iframe مسائلی فراتر از فقط نشانه گداری دارد و دلیل اینکه جوملا 1.5 دیگر حمایت نمی شود, این است که تیم جوملا روش اداره امور را در جوملا تغییر دادند.بدون یک بازنویسی اساسی در روشی که SMF مسائل را اداره می کرد, سیستم ها با هم ارتباط برقرار نخواهند کرد. بخاطر داشته باشید که هر تغییری در قسمت های جوملا باید بصورتی باشد که برای کامپوننت ها مناسب بوده و باعث خرابی هیچکدام نشود. این کمی بیشتر از mod-package برای چیزهای SMF است و به تغییراتی بطوریکه SMF کار کند نیاز دارد.

Orstio
    قبل از اینکه من حتی شروع به کار بر روی رابط کنم, "اتحادی" برای مامبو 4.5.0 ساخته شده بود که شما می توانید مطالب بیشتر را در آدرس زیر بخوانید:
    [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    این اتحاد هم مامبو و هم SMF را تغییر داد و سیکل های رشد هر دو نرم افزار در آن زمان کمی کوتاهتر شد.در آن زمان1 SMF همچنان در نسخه بتا((SMF 1.0 beta 3,IIRCو مامبو در نسخه 4.5.0 pre-ACLبود. بروز رسانی چه در نسخه 4.5.1 مامبو و چه در Smf 1.0 RCL باعث شکستن اتحاد می شد و تغییرات سورس با هیچکدام از نسخه های جدید کار نمی کرد.
    بنظر می رسید توسعه دهندگان آن نرم افزار ناپدید شده بودند, بنابر این من شروع به کار بر روی اتحاد خود کردم.با تعه دهنده اینجا تماس گرفتم و او را در جریان اهداف و مقصودم قرار دادم.
    از قبل می دانستم که معدن مس((Coppermineدارای رابط های درونیست-اتحادهایی که به هیچ تغییری در کد سورس ((Coppermine نیازی ندارند و این بنظر راه درستی است.
    اگر رشد رابط ذا در طول این ساها دنبال کرده باشید, متوجه شده اید که هر چه SMF و مامبو/جوملا رشد کرده اند تغییرات به تذریج کمتر و کوچکتر شده است.الان این مقدار به حداقل خود یعنی یک خط در تمپلت جوملا در صورتیکه از SMF استفاده کنید و در دیتابیس های جداگانه جوملارسیده است.

IVIIVI4ck3y27
    از آنجایی که بیشتر افراد تیم مامبو آنرا ترک کرده اند و پیشرفت کمی دارد,من دیگر تمایلی به مامبو ندارمو جوملا را و پیشرفتی که تیم روی آن کار می کند را ترجیح می دهم اما از این موضوع که حرکت از نسخه 1.0 به 1.5 و بعدها به نسخه 2.0 قرار است هر زمان که تجدید نظر بزرگی اعم از اضافه کردن تمپلت ، better SEF out of the box , حمایت بهتر از زبان های مختلف وفعالیت بسمت سیستم کاربری بسیار قوی صورت می گیرد,دریای بی انتهایی از انقطاع باشد, بسیار تعجب می کنم. من کاملاً نیاز جملا به آدرس دهی را درک می کنم,شاید شبیه نیازی باشد که SMF هم برای آدرس دهی دارد اما احساس می کنم که ما می توانستیم با یک نوسان از نسخه 1.x به 2.0 برویم تا اینکه چندین بار تغییرات بدهیم که احتمال شکستن رابط ها و سایرماژول ها و کامپوننت ها هم چندین باره شود.فقط به استفاده از نسخه1.x ادامه بدهیم.این کار ممکن است تا ابد ادامه پیدا نکند ولی مثل الان هم نمی شد اما اگر آنها انرژی خود را وقف 2.0 می کردند تا همه چیز رو به جلو حرکت کند، ممکن بود زمانی با جرات ادعا کرد که این نسخه 2.0 جوملاست ، این قالب جدید APIاست و اتحاد SMF را توسط رابط داراست.

آنچه که من واقعا دوست دارم ببینم این است که هر دو طرف برای یافتن راهی که SMF به جوملا و جوملا به SMF برسد،در راههایشان پیش بروند تا اینکه به عنوان دو برنامه که نیازمند رابط ها و وصله هستند، مجزا باقی بمانند. به این ترتیب بایستی کار بسیارساده تر از این باشد که نیازمند افراد مختلفی برای کارهای پراکنده در جهت رسیدن به هدفی واحد به همان صورتی که Ortiso و joomlahack تلاش دارند،باشیم.منظورم این نیست که این دو یکبار دیگر از نو ولی اینبار باهم شروع به کار کنند، اما بهتر است در این مورد خاص ویا موارد لازم دیگر با هم همکاری کنند تا شاید این رابط بعنوانی انتخابی در زمان نصب و یا دانلودی از جوملا همراه با SMF و قسمت های خاصی بین این دو بعنوان قسمتی بی نام باشد.
    متوجه این مسئله هستم که بعضی افراد SMF مایل به استفاده از جوملا نیستند و در عوض CMS را انتخاب می کنند اگر نیازی به یک CMS باشد و در عین حال برخی از افراد جوملا نیز اگر زمانی از انجمن استفاده کنند ،ممکن است تمایلی به استفاده از SMF بجای forum board ندشته باشند.
    هیچکس به اندازه من از این حقیقت که هزاران وب سایت زمانیکه جوملا 1.0.xدیگر توسط تیم پشتیبانی جوملا حمایت نمی شود,باید به دنبال راه حل دیگری بگردند.می دانم که با این بیان باعث سرافکندگی عده ای می شوم و حتی این مسئله مرا هم آزار میدهد.
    آنچه که من سریعاً بعد از اتمام رابط TimberwolfCMS انجام خواهم داد، مستندساختن قلاب های اتحاد SMFاست (the SMF integration hooks) تا زمانیکه اسنادی در راهنمای آنلاین SMF موجود است، برای استفاده بسیار انعطاف پذیر است و براحتی می توان آنها بصورت کد درآورد ولی در ابتدا فهم آن کمی مشکل و در غالب اوقات براحتی نمیشود آنرا تشریح کرد.هم اکنون که من بصورت کاربردی مثال ها را بصورت کد در می آورم، tutorial تا حدودی ساده تر بنظر می آید و به من اجازه می دهد جزئیاتی را به توابع اتحاد اختصاص دهم.
    با در نظر گرفتن این حقیقت که جوملا نیازمند بازگرداندن خروجی به جوملا می باشد، SSI موفق ترین قسمت برای شروع خواهد شد. این تکنیکی است که در نسخه 2.2 رابط مامبو استفاده می شود که GPL است و ممکن است همچنان در MamboXchange موجود باشد. این نسخه اگرچه مشکلاتی همچون مشکل با استفاده چند گانه از تمهای SMF ، عدم وجود wrap در قسمت ورود مدیر یا صفحات error ،برخی مسائل بروزرسانی از SMF (رابط بایستی برای هر بروز رسانی SMF تغییرات زیادی را متحمل شود) و هک رابط برای SMF mods برای اینکه کار کند، را دارد،عملکرد هایی نیز دارد. علیرغم همه این مشکلات ، این بهترین تکنیک برای کار کردن است زیرا بهر حال هنوز در قالب جوملا باقی مانده است.
    elfishtroll
    ما باید این را بفهمیم که مسئله تنها جدا شدن SMFاز جوملا نیست ،بلکه جدا شدن جوملا از ؤ نیز مطرح است. پس چرا باید محصول جدیدرا تنها جوملا بنامیم؟
    بنابر این تنها این اجازه را به آنها می دهد که از نامی که یک محصول قدیمی داشت استفاده کنند و این در حالیست که جوملا 1.5 در واقع محصول دیگریست، حتی متفاوت تر از PostNuke از Joomla 1.01x .
    از نوشته ها یOrtiso اسنطور بر می آید که مشکلات بصورت ریشه ای ،فلسفی هیتند تا تکنیکی.
    در واقع او مخالف ایده تغییر زیاد در کدهای سورس جوملا یا SMF برای متاثر کردن اتحاد است. با اینکه آگاهی بسیاری دراین زمینه است، قابل فعالیت است.
    جوملا 1.5 بسیار متفاوت از 1.01x است بصورتیکه زمینیکه شما ملحقات /کامپوننت ها و mod های فراوانی دارید، سازگاری با SMF تنها یکی از مشکلات شما خواهد بود. از زمانی که مامبو از ریشه جوملا 1.01x شکل گرفته، عملا هم راه جوملا را در پیش گرفته است.
    IVIIVI4ck3y27
    این مسئله جدایی نیست بلکه تعریف دوباره ای از جوملا وابسته به NT 4 به Windows 2000 یا 2000 به XP یا XP به Vista است در حالیکه مقدار بسیار زیادی کد تغییر یافته.مسائل دوراز فهم بسیاری وجود دارد که توسعه دهندگان جوملا آنها را در میان پایه کد قدیمی میدیدند و یک بازبینی پایه ای را از بسیاری جهات گواهی می داد. من این تصمیم را که جوملا باید بسیاری موارد را دارا باشد تا پیشرفت کند،، کاملا درک می کنم و احترام می گذارم. چیزهای بسیاری بود که من مشتاقانه در حرکت از 1.5 به 2.0 در انتظلرشان بودم بخصوص نسخه 2.0 که حمایت بیشتری از ACL می کرد.کارهای بسیاری برای بدست آوردن سازگاری با بسیاری از عملکردهای قدیمی و تمها توسط مدل قدیمی انجام شد، اما مهمترین قسمت برای من در حال حاضرموقعیت SMF است.من این board رادوست دارم و تا زمانی که این متغیرات را دوست دارم، منتظر برتری SMF می مانم.
    من مدیر یک وب سایت مسابقه اتوموبیلرانی آنلاین هستم و هم به یک CMS خوب و هم به یک board نیاز داریم.موقعیت کنونی ما با Nuke/PHPbb بطوری بود که وادار به تحقیق شدم.من عاشق SMF هستم و بنظرم SMF حلقه هایی را بدور PHPbb ایجاد می کند اما جوملا امتیازات برجسته و نقاط منفی خود را دارد.

متن کامل : [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    مترجم : شرمینه قاموس

Admin
    تشکر شده 1,338 بار در 652 ارسال

تمام بحث های نا مربوط حذف شدند ...

دوستانی که با این موضوع مشکل دارند میتونند این بحث رو در [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] دنبال کنند .

در نظر داشته باشید صحبت هایی که در انجمن یا ... میکنید نشانگر شخصیت شماست پس خواهش میکنم بحث رو به بیراهه نکشید .
    اگر باز هم مشکلی داشتید به صورت خصوصی در میون بذارید تا جوابگوتون باشم .

یا علی

تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

من تاجايي كه دنبال كردم ميشه كاري كردم كه phpbb رو با جوملا ست كرد
    به گونه اي كه عوضيت ها يكي شده و همچنين بشه آخرين ارسالي هاي تالار را در جايي از سايت جوملا آورد
    منcom_rokbridge رو هم دانلود كردم و آپلودشون كردم
    اما مشكلي كه دارم اينه كه نميدونم كجا آپلود كنم و بعدش چي كار كنم يا چهجوري جوملايم را به phpbb3 متصل كنم

تشکر شده 1,716 بار در 1,204 ارسال

سلام

دوست عزیز لطفاً توجه کنید به عنوان تاپیک و موضوع آن و تاریخ آن !

در یک تاپیک مجزا مشکل خود را مطرح فرمایید.

هیچکس تنهاتر از خدا نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)