سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: بهترین روش ارسال خبرنامه

تشکر شده 4 بار در 4 ارسال

بهترین روش ارسال خبرنامه

سلام و وقت بخیر .

می خوام سئوالم رو با این فرض مطرح کنم که صحبت بر سر فروم هایی با تعداد اعضای بالا هست ( 5000 عضو به بالا ) . مدیرای اینجور انجمن ها می دونن که یکی از کارای سخت و وقت گیر سایتشون ارسال خبرنامه به تمام اعضا هست . حالا سئوالای من :

1. آیا در تنظیمات سایت باید از روش ارسال ایمیل PHP استفاده بشه یا SMTP ؟ چرا؟

2. با توجه به وقت گیر بودن ارسال یه خبرنامه به بیش از 5000 عضو از طریق قسمت خبرنامه smf( در برخی موارد ساعت ها ! که گاهی هم با ارور هایی مواجه میشه !) ، بهترین روش برای ارسال خبرنامه چیه واقعا ؟؟! استفاده از همین امکان یا یک نرم افزار جانبی یا یک مد جانبی یا یک ابزار تحت وب جانبی ؟؟!

پ.ن 1: البته علاوه بر اهمیت سرعت ارسال خبرنامه به تمام اعضا ، تمهیدات روش پیشنهادی شما برای اینکه ایمیل اصلی سایت به عنوان اسپمر معرفی نشه هم خیلی مهمه

پ.ن 2 : مطمئنا نظر مدیرای همین فروم هم به عنوان یه فروم با تعداد اعضای بالا بسیار مفید خواهد بود .

پیشاپیش ممنون از راهنماییهاتون

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

Admin
    تشکر شده 1,338 بار در 652 ارسال

پاسخ : بهترین روش ارسال خبرنامه

سلام

1- بستگی به تنظیمات سرور داره. اما اصولی اینه که SMTP ست بشه . به این ترتیب میشه اطمینان بیشتری داشت که ایمیل ها به اینباکس وارد بشه

2- ما در مامبولرن با 16000 عضو از همین خبر نامه پیشفرض اس ام اف استفاده میکنیم . اما شما میتونید از سرویس هایی که بعضی از سایتها میدن برای ارسال ایمیل استفاده کنید.

به این ترتیب ایمیل های شما 100% به اینباکس افراد وارد میشه و وقت زیادی از شما گرفته نمیشه

یا علی

تشکر شده 4 بار در 4 ارسال

ممنون آقای فیروزمندان . من smtp رو فعال کردم . و ارسال یه خبرنامه رو شروع کردم ( تا پیش از این از php استفاده میکردم ) . یه سئوال :

آیا دریافت ایمیل هایی با موضوع Mail delivery failed: returning message to sender در هنگام ارسال خبرنامه منطقیه ؟ ( آخه با php چیزی برگشت نمیخورد ) یعنی می خوام بدونم آیا این برگشت برخی از ایمیلای کاربرا به واسطه مواردی مثل غیر فعال شدن ، حذف شدن و ... ایمیلاشون هست ؟ یا ایرادی از طرف میل سرور من وجود داره؟ ( به عنوان مثال اگر شما هم با اینجور موردی سروکار دارید چند درصد میل ها برگشت میخوره ؟ )

تشکر شده 137 بار در 90 ارسال

این ایمیل، از طرف سرویس دهنده ایمیل مقصد ارسال میشه (یاهو، جی میل و ...)

یعنی اینکه ایمیل شما به هر دلیلی به آدرسی که فرستادید نرسیده. یکی از این دلایل ممکنه غیرفعال شدن اکانت ایمیل یاهو، در اثر گذشت زمان زیاد از آخرین ورود باشه.

در SMF 2.0 برای ارسال ایمیل صف تعبیه شده که با این ویژگی ارسال ایمیل های انبوه بهبود پیدا می کنه.

یا علی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)