سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: کمک به یک تازه وارد و مبتدی

تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

کمک به یک تازه وارد و مبتدی

دوستان دروود بر شما
    من تازه وارد فضای جوملا شدم و برای اولین بار جوملا رو روی هاستم نصب کردم

تقریبا از طراحی هم چیزی بلد نیستم جز مقداری کار یا فتوشاپ و این چیزا

الان روی لوکال هاستم جوملا 1.5 نصب هست و مطالب پیش فرض خود جوملا رو روی عدم نمایش گذاشتم و یه متنی رو خودم با word روی صفحه اصلی گذاشتم ولی خوب حالا سایتم خیلی کار داره و چنتا سوال دارم :

فقط قبلش بگم لطفا خیلی خیلی مبتدیانه و سطح پایین توضیح بدین ممنون :

1- در ابتدا چطوری میتونم یه لوگو یا یه عکسی رو جایگزین اون لوگوی جوملا (favicon) بکنم ؟؟؟ دیدم که جایی گفته بودن به فلان آدرس برین و یه عکس با این فرمت favicon.ico در اونجا قرار بدین ... این فرمت رو از کجا بیارم ؟؟؟ یعنی یه عکسی حالا هرچی رو تغییر نام بدم به این فرمت و این اسم ؟؟؟؟ و در ضمن کمک کنید که در کجا باید کپی کنم و کلا چجوری این کار رو باید بکنم ؟؟

2- اون عکس جوملا که بالای صفحه اصلی سایت هست که مخصوص جوملا هست و فکر کنم بهش میگن هدر از کجا باید عوض کنم با عکسی که خودم دارم و باید سایزش رو چطور تنظیم کنم و عکسی که میسازم با فتو شاپ باید چه سایزی باشه ؟؟

3- اگه بخوام قالب سایتم رو عوض کنم میدونم که باید برم به قسمت مدیریت قالب و بعد نصب و آپلود کنم ولی برای من یه اروور میده که فایل منتقل نشد و از این حرفها ... این به خاطر اینه که حجم هاست من کم هست ؟؟؟ 50 مگ حجم هاستم هست و ممنون میشم کمک کنید

4- من چطوری میتونم یه قسمتی برای چت آنلاین روی سایتم بزارم که وقتی یکی توش چیزی مینویسه برام به صورت ایمیل بیاد و من همون لحظه متوجه بشم و جواب بدم ؟؟؟ چون من همیشه روی موبایلم ایملیم بالاست و اصلا همچین سیستم آنلاینی هست یا نه ؟؟

فعلا همین موارد برای ابتدای کار برام خیلی مهمه و ممنون میشم راهنماییم کنید

با تشکر از همخه دوستان و اساتید

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

Joomla Armator
    Guest
    دوست عزیز ابتدا ورود شما را به جوملا تبریک عرض میکنم
    اگر تازه میخواید شروع کنید بنظر بنده بروی جوملا 2.5 کار کنید چون جوملا 1.5 قدیمی هست و به زودی دیگر پشتیبانی نخواهد شد.
    پاسخ سوالاتتون رو موردی عرض میکنم:
    1.نرم افزار IcoFX به شما کمک می کند که فایل های با پسوند .ico بسازید که همان favicon رو تغییر میده پس از ساخت favicon به مسیر زیر برید و favico رو جایگزین کنید:
    tempalete/your template/favicon.ico
    2.بسته به قالب ها متغییر هست برخی کافیه عکس رو جایگیزین کنید برخی میشه قسمتی از اون رو تغییر داد و...(باید دقیقا نام قالب ذکر بشه تا دقیق راهنمایی کنیم البته قالب تجاری نباشه که پشتیبانی نمیشه در انجمن)

3.بسته های جوملا (شامل افزونه ها و قالب ها) در قالب فایل zip هستند که باید نصب بشوند چک کنید که فایل ها درست باشه.ضمنا پیشنهاد میکنم برای سایت جوملایی حداقل 100 مگابایت فضا داشته باشید.

4.افزونه های زیادی برای اینکار وجود دارند مثلا اینکه شما افزونه ای رو نصب کنید که وضعیت آفلاین و آنلاین بودن در یاهوتون رو نمایش بده و مستقیما چت کنید و یا سیستم های تیکت دهی زیادی هستند.(رایگانش Hoduma هست)

[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

موفق باشید.

4. کاربر مقابل از Joomla Armator عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Team
    تشکر شده 2,409 بار در 2,066 ارسال
    دروود

قبل از هر موردی پیشنهاد میکنم کتاب جوملا فارسی رو مطالعه کنید
    و سپس مطالب دانشنامه رو مطالعه کنید

اگر مشکلی بود بیان کنید در انجمن

در پناه ایزد

6. کاربر مقابل از mersad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط Joomla Armator [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    دوست عزیز ابتدا ورود شما را به جوملا تبریک عرض میکنم
    اگر تازه میخواید شروع کنید بنظر بنده بروی جوملا 2.5 کار کنید چون جوملا 1.5 قدیمی هست و به زودی دیگر پشتیبانی نخواهد شد.
    پاسخ سوالاتتون رو موردی عرض میکنم:
    1.نرم افزار IcoFX به شما کمک می کند که فایل های با پسوند .ico بسازید که همان favicon رو تغییر میده پس از ساخت favicon به مسیر زیر برید و favico رو جایگزین کنید:

2.بسته به قالب ها متغییر هست برخی کافیه عکس رو جایگیزین کنید برخی میشه قسمتی از اون رو تغییر داد و...(باید دقیقا نام قالب ذکر بشه تا دقیق راهنمایی کنیم البته قالب تجاری نباشه که پشتیبانی نمیشه در انجمن)

3.بسته های جوملا (شامل افزونه ها و قالب ها) در قالب فایل zip هستند که باید نصب بشوند چک کنید که فایل ها درست باشه.ضمنا پیشنهاد میکنم برای سایت جوملایی حداقل 100 مگابایت فضا داشته باشید.

4.افزونه های زیادی برای اینکار وجود دارند مثلا اینکه شما افزونه ای رو نصب کنید که وضعیت آفلاین و آنلاین بودن در یاهوتون رو نمایش بده و مستقیما چت کنید و یا سیستم های تیکت دهی زیادی هستند.(رایگانش Hoduma هست)

[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

موفق باشید.
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    راستش 2.5 رو اول نصب کردم نشد
    دیگه مجبورا 1.5 رو نصب کردم

الان favicon.ico رو درست کردم ولی تغییری نکرده با اینکه اینی که درست کردم رو جایگزین قبلی کردم ---- یکجا خوندم باید cach رو پاک کنم ... من نمیدونم اصلا این چی هست و از کجا باید پاکش کنم ؟؟!!!!!

در مورد قالبم همون قالبی هست که روی جوملا 1.5 هست اسمشم اینه : [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] الان عکس هدر اینو برداشتم و عکسی با همون سایز 600*80 گذاشتم ولی هدر سیاه هست و عکسی که من گذاشتم نیست

برای فضا که باید 100 مگ بگیرم درسته

الان با این شرایط میتونم افزونه نصب کنم ؟؟؟؟

و یه سوال دیگه : لوگوی جوملا در هدر هست که روش میشه کلیک کرد و به صفحه اصلی منتقل میشه : اونو چطوری عوض کنم و اسم و لوگوی سایت خودم رو بزارم ؟؟؟؟
    ویرایش توسط sobijoon : 08-29-2012 در ساعت 09:33 PM

Joomla Armator
    Guest
    دوست عزیز برای مشکل نصب جوملا 2.5 تاپیک بزنید تا راهنماییتون کنم؛چون عملا وقت گذاشتن روی 1.5 بی فایدست یا بهتر بگم کم ارزشه
    شما باید کش مرورگر خودتون رو پاک کنید بعنوان مثال کش فایرفایکس از منوی Tools گزینه Clear recent history رو بزنید.
    قالب رو چون من 1.5 رو نصب نمیکنم تاپیک جداگانه بزنید تا دوستان پاسخ بدهند.
    پیشنهاد بنده فضای 200-500MB هست اما 100MB حداقل هست دیگه.
    اگر مشکل از فضای هاست شما باشه بله؛تست کنید و اگر مشکلی بود مطرح کنید.
    برای لوگوی در پوشه template/yourtemplate/image لوگو رو مشاهده می کنید لوگوی خودتون رو جایگزین اون کنید فقط باید پسوند و سایز آنها یکی باشد.
    موفق باشید.

9. کاربر مقابل از Joomla Armator عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط Joomla Armator [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    دوست عزیز برای مشکل نصب جوملا 2.5 تاپیک بزنید تا راهنماییتون کنم؛چون عملا وقت گذاشتن روی 1.5 بی فایدست یا بهتر بگم کم ارزشه
    شما باید کش مرورگر خودتون رو پاک کنید بعنوان مثال کش فایرفایکس از منوی Tools گزینه Clear recent history رو بزنید.
    قالب رو چون من 1.5 رو نصب نمیکنم تاپیک جداگانه بزنید تا دوستان پاسخ بدهند.
    پیشنهاد بنده فضای 200-500MB هست اما 100MB حداقل هست دیگه.
    اگر مشکل از فضای هاست شما باشه بله؛تست کنید و اگر مشکلی بود مطرح کنید.
    برای لوگوی در پوشه template/yourtemplate/image لوگو رو مشاهده می کنید لوگوی خودتون رو جایگزین اون کنید فقط باید پسوند و سایز آنها یکی باشد.
    موفق باشید.
    ممنونم
    یه تاپیک داشتم تویه فروم 2.5 الان سوالم رو اونجا مطرح کردم ممنون میشم راهنماییم کنید

در ضمن این پوشه ای که میگین تویه فولدرهای من نیست template/yourtemplate/image

اینم آدرس تاپیک مروبط به جوملا 2.5 : [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

با تشکر

Joomla Armator
    Guest
    نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    در ضمن این پوشه ای که میگین تویه فولدرهای من نیست template/yourtemplate/image
    ببینید توی پوشه tempalte در پوشه تمپلیتی که نصب کردید پوشه Image حتما قرار داره دوست عزیزم.

کلا چطور میشه هرچی رد پا از اسم و آیکنهای جوملا هست پاک کنم ؟؟؟؟

د.
    موفق باشید.
    الان تونستم عکس جدید رو با همون فرمت بسازم و جایگزین کنم ولی نمیدونم سایز قبلی چی بود !!!!! سایز استانداردی نداره ؟؟؟

میبخوام اینو عوض کنم که همچنان هست :

در کل میخوام این موارد رو که با فلش علامت زدم عوض کنم ولی نمیتونم و همچنین عکس هدر که اونم همینطور که میبینین سیاه هست و عکسی که گذاشتم نمیاد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین