سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: این چه اروریه Warning: mb_strpos() [function.mb-strpos]: Empty delimiter in \librar

تشکر شده 17 بار در 14 ارسال

این چه اروریه Warning: mb_strpos() [function.mb-strpos]: Empty delimiter in \librar

سلام
    من برای اینکه از جوملا 1.5 به 3 بیام از redmigrator استفاده کردم
    به دلایلی که نفهمیدم در انتقال کتگوری ها استپ میکرذ و ادامه نمیداد
    بالاخره من مجبور شدن با انتقال تکه تکه جداول به جوملا 3 سایتم رو کامل کنم. بالاخره انجام شد و در شکل کلی سایت مشکلی نیست
    ولی وقتی تو سایتم سرچ میکنم اول یه 30 چهل خط اروری این شکلی میاد

Warning: mb_strpos() [[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]]: Empty delimiter in \libraries\phputf8\mbstring\core.php on line 45

Warning: mb_strpos() [[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]]: Empty delimiter in \libraries\phputf8\mbstring\core.php on line 45...
    نمیدونم اصلا این یعنی چی
    بیشتر به نظر به سرچ ربط داره کسی هست بتونه مشکل منو حل کنه و این کابوس دست از سر من برداره

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

تشکر شده 398 بار در 375 ارسال
    سلام
    اول راه اسون ؛ سیستم خطایابی رو غیر فعال کنید و نتیجه رو بگید
    بعد بروز رسانی ماژول ها رو بروز کردید ؟
    فایل core.php رو قرار بدید لطفاً

4. کاربر مقابل از sirati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

با گذاشتن خطایابی روی هیچ دیگه ارور ها نشون داده نمیشه؟
    این به معنی اینه که مشکلی نیست یا چی؟
    ماژول ها رو آبدیت نکرده ام البته جایی دیگه تست کردم . با اینکه همه ماژولها آبدیت بود بازم مشکل وجود داشت
    منظورتون از فایل Core.php چیه ؟ من سرچ کردم یک 4 پنج تایی هست

تشکر شده 398 بار در 375 ارسال
    الان با غیر فعال کردن خطایابی مشکل حل شد ؟
    libraries\phputf8\mbstring\core.php این فایل از این مسیر می تونید بدید یه نگاه بندازم ؟

7. کاربر مقابل از sirati عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

نقل قول نوشته اصلی توسط sirati [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]
    الان با غیر فعال کردن خطایابی مشکل حل شد ؟
    libraries\phputf8\mbstring\core.php این فایل از این مسیر می تونید بدید یه نگاه بندازم ؟
    بله بعد خاموش کردن خطایابی دیگه ارور ها نشون داده نمی شوند.
    اگر میشه بگید معنی اون خطا چیه
    الان سایت رو لوکاله اگر ایراد اساسیه اصلا بالا نفرستمش

اینم کد فایل core.php
    کد:
    <?php /** * @version $Id$ * @package utf8 * @subpackage strings */ /** * Define UTF8_CORE as required */ if ( !defined('UTF8_CORE') ) { define('UTF8_CORE',TRUE); } //-------------------------------------------------------------------- /** * Wrapper round mb_strlen * Assumes you have mb_internal_encoding to UTF-8 already * Note: this function does not count bad bytes in the string - these * are simply ignored * @param string UTF-8 string * @return int number of UTF-8 characters in string * @package utf8 * @subpackage strings */ function utf8_strlen($str){ return mb_strlen($str); } //-------------------------------------------------------------------- /** * Assumes mbstring internal encoding is set to UTF-8 * Wrapper around mb_strpos * Find position of first occurrence of a string * @param string haystack * @param string needle (you should validate this with utf8_is_valid) * @param integer offset in characters (from left) * @return mixed integer position or FALSE on failure * @package utf8 * @subpackage strings */ function utf8_strpos($str, $search, $offset = FALSE){ if ( $offset === FALSE ) { return mb_strpos($str, $search); } else { return mb_strpos($str, $search, $offset); } } //-------------------------------------------------------------------- /** * Assumes mbstring internal encoding is set to UTF-8 * Wrapper around mb_strrpos * Find position of last occurrence of a char in a string * @param string haystack * @param string needle (you should validate this with utf8_is_valid) * @param integer (optional) offset (from left) * @return mixed integer position or FALSE on failure * @package utf8 * @subpackage strings */ function utf8_strrpos($str, $search, $offset = FALSE){ if ( $offset === FALSE ) { # Emulate behaviour of strrpos rather than raising warning if ( empty($str) ) { return FALSE; } return mb_strrpos($str, $search); } else { if ( !is_int($offset) ) { trigger_error('utf8_strrpos expects parameter 3 to be long',E_USER_WARNING); return FALSE; } $str = mb_substr($str, $offset); if ( FALSE !== ( $pos = mb_strrpos($str, $search) ) ) { return $pos + $offset; } return FALSE; } } //-------------------------------------------------------------------- /** * Assumes mbstring internal encoding is set to UTF-8 * Wrapper around mb_substr * Return part of a string given character offset (and optionally length) * @param string * @param integer number of UTF-8 characters offset (from left) * @param integer (optional) length in UTF-8 characters from offset * @return mixed string or FALSE if failure * @package utf8 * @subpackage strings */ function utf8_substr($str, $offset, $length = FALSE){ if ( $length === FALSE ) { return mb_substr($str, $offset); } else { return mb_substr($str, $offset, $length); } } //-------------------------------------------------------------------- /** * Assumes mbstring internal encoding is set to UTF-8 * Wrapper around mb_strtolower * Make a string lowercase * Note: The concept of a characters "case" only exists is some alphabets * such as Latin, Greek, Cyrillic, Armenian and archaic Georgian - it does * not exist in the Chinese alphabet, for example. See Unicode Standard * Annex #21: Case Mappings * @param string * @return mixed either string in lowercase or FALSE is UTF-8 invalid * @package utf8 * @subpackage strings */ function utf8_strtolower($str){ return mb_strtolower($str); } //-------------------------------------------------------------------- /** * Assumes mbstring internal encoding is set to UTF-8 * Wrapper around mb_strtoupper * Make a string uppercase * Note: The concept of a characters "case" only exists is some alphabets * such as Latin, Greek, Cyrillic, Armenian and archaic Georgian - it does * not exist in the Chinese alphabet, for example. See Unicode Standard * Annex #21: Case Mappings * @param string * @return mixed either string in lowercase or FALSE is UTF-8 invalid * @package utf8 * @subpackage strings */ function utf8_strtoupper($str){ return mb_strtoupper($str); }

تشکر شده 842 بار در 553 ارسال
    سایت رو بیار بالا دسترسی بده چک کنم

هنوز روی خیلی چیزاش باید کار کنم.
    موندم ادامه بدم یا بی خیال بشم
    این ایراد خیلی مهمه یا میشه بی خیالش شد؟

تشکر شده 842 بار در 553 ارسال
    گفتم که بیارید ش بالا ببینم اگه مشکل قابل رفع بود رفع میکنم و ادامه بدید اگه نه که میگم از اول شروع کنید
    موفق باشید

12. کاربر مقابل از P30Yaran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

آقای p30yaran ممنون که پیگیر هستی من تو اولین فرصت یک هاست پیدا کنم اینکار رو خواهم کرد
    ولی یک سوال کلی تر دارم که اصلا این کامپوننت چرا نباید اطلاعات بخش ها رو منتقل کنه مگه عشقیه؟؟
    یک دلیل باید داشته باشه که گیر میکنه مثلا یونیکد نیست نمی دونم و.....
    من [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید] شما چیزی به نظرتون نمیرسه

یک مقدار تو سایت های خارجی سرچ کردم
    به نظرم جواب مشکل رو فهمیدم ولی اگر کسی از دوستان میتونه جواب فنی تر بده ممنون میشم
    به نظر جوملا با سرچ فارسی مشکل داره و اونم به خاطر کدی است که در فابل
    Search.php
    با آدرس زیر هستش مربوط میشه. در واقع این مشکل اگر سرچ انگلیسی کنیم دیده نمیشه و وقتی سرچ فارسی کنیم دیده میشه
    برای همین باید به کد زیر رفته و این کد رو جایگزین کد قبلی کنیم
    من تست کردم فعلا مشکلم حل شد
    به نظرم این یه باگ برای جوملاهای فارسی هستش که باید گزارش بشه البته اساتید بهتر تشخیص میدن

اینم توضیح انگلیسی جواب که پیدا کردم

I confirm this bug on Joomla 3.2!

Solution is in:
    administrator/components/com_search/helpers/search.php:233
    $str = iconv("UTF-8", "ASCII//TRANSLIT//IGNORE", $str);
    replace with:
    $str = iconv("UTF-8", mb_detect_encoding($str, 'auto'), $str);

It works.

[مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]