سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مشکل صفحه بندی در com_content

تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

مشکل صفحه بندی در com_content

سلام
    نمی دونم تا حالا متوجه این مسئله شدین که صفحه بندی (pagination) در بعضی از کامپوننت های جوملا مشکل داره!!!؟
    مثلا توی کامپوننت com_content اگه توی صفحه ای غیر از صفحه اول باشی و دکمه 'جدید' رو برای درج یه مطلب بزنی و یه مطلب درج کنی ، وقتی لیست مطالب رو بهت نشون می ده تو همون صفحه قبلی می مونه در صورتی که درستش اینه که برگرده به صفحه اول!!!
    یا مثلا اگه 4 صفحه داشته باشی و تو صفحه آخر باشی که فقط یه رکورد داره و اون رکورد رو حذف کنی ، شماره صفحه 4 رو از بین صفحات حذف می کنه اما به صفحه قبل(3) بر نمی گرده و تو همون صفحه می مونه و هیچ رکوردی رو نداره که نشون بده !!!
    کسی می دونه چه طوری می شه این مشکلو حل کرد؟

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

تشکر شده 16 بار در 16 ارسال

پاسخ : مشکل صفحه بندی در com_content

سلام

[quote author=yal link=topic=28548.msg143845#msg143845 date=1281524495]
    مثلا توی کامپوننت com_content اگه توی صفحه ای غیر از صفحه اول باشی و دکمه 'جدید' رو برای درج یه مطلب بزنی و یه مطلب درج کنی ، وقتی لیست مطالب رو بهت نشون می ده تو همون صفحه قبلی می مونه در صورتی که درستش اینه که برگرده به صفحه اول!!!
    [/quote]

حالت استاندارد به همین شکل است.

[quote author=yal link=topic=28548.msg143845#msg143845 date=1281524495]
    یا مثلا اگه 4 صفحه داشته باشی و تو صفحه آخر باشی که فقط یه رکورد داره و اون رکورد رو حذف کنی ، شماره صفحه 4 رو از بین صفحات حذف می کنه اما به صفحه قبل(3) بر نمی گرده و تو همون صفحه می مونه و هیچ رکوردی رو نداره که نشون بده !!!
    [/quote]

آیا این حالت باقی میمونه یا بعد از اومدن به صفحه ی اصلی سایت 3 صفحه خواهید داشت؟

موارد ذکر شده مشکل به حساب نمیان و بیشتر با سلیقه ی شما سازگار نیست.
    در هر صورت برای ویرایش این موارد باید هسته ی جوملا رو ویرایش کنید.

یا علی

سلام
    درباره مورد اول باید بگم چون بعضی از کامپوننت ها این مسئله توشون رعایت شده بود که بعد از درج یه مطلب جدید، به صفحه اول بر می گرده(تا کاربر بتونه رکورد اضافه شده رو ببینه)،من فکر می کردم درستش اینطوریه ولی حالا که شما می گین استانداردش اینه که تو صفحه قبل بمونه ، پس هیچی.
    اما درباره مورد دوم:وقتی بعد از حذف رکورد تو صفحه آخر (4)، پیغام حذف رو نمایش می ده،تو همون صفحه 4 می مونه(یه صفحه خالی از رکورد) اما شماره گذاری های صفحه از 1 هست تا 3،کنار دکمه انتها هم به اشتباه می نویسه 'صفحه 4 از 3' در صورتی که ما در حقیقت 3 صفحه بیشتر نداریم.
    چون این موارد تو بعضی از کامپوننت ها رعایت شده من فکر می کنم تو برنامه نویسی کامپوننت ها باید اصلاحاتی انجام بگیره،حالا چه جوری ، من دنبال همینم.
    ممنون از توجه تون.

تشکر شده 1,716 بار در 1,204 ارسال

سلام

این مورد را در انجمن رسمی جوملا باید مطرح کنید تا در نسخه های آینده جوملا اصلاح شود.

هرچند مشکل خاصی نیست. ولی خوب بهتره که اصلاح بشه.

هیچکس تنهاتر از خدا نیست

سلام

آره ، شاید واقعا باید به انجمن رسمی جوملا اطلاع داد!

ولی برای من جالبه که چرا تا حالا هیچکی به این مورد اشاره نکرده،آخه مسئله 'حذف رکورد توی آخرین صفحه' ، واقعا بعضی وقتا افتضاح به بار میاره،مثلا گاهی اوقات بعد از حذف ، از قسمت صفحه بندی فقط limitbox رو نشون میده و علی رغم وجود رکوردهای صفحات قبل،یه صفحه خالی از رکورد نشون می ده. و تو limitbox هم عنوان 'همه' رو می ذاره!!! و تنها راه نجات اینه که کلا از اون قسمت بیرون بیای و دوباره اقدام کنی!!!

اینو تو خیلی از کامپوننتا دیدم،البته من چندماه پیش که از ورژن 1.5.14 جوملا استفاده می کردم یادمه یکی از کامپوننتا اینطور مشکلی رو نداشت!!حالا هرچی می گردم ببینم کدوم بوده که راه حل رو پیدا کنم،موفق نمی شم!!!

خوش باشید

تشکر شده 1,716 بار در 1,204 ارسال

در هر صورت وظیفه مرجع جوملا میباشد تا اینچنین مشکلاتی را برطرف کند. و این مشکل به اون شکلی که شما میفرمایید حاد نیست ! انقدر حساسیت نداشته باشید.

هیچکس تنهاتر از خدا نیست

سلام
    [quote author=مهدی. link=topic=28548.msg144072#msg144072 date=1281734205]
    در هر صورت وظیفه مرجع جوملا میباشد تا اینچنین مشکلاتی را برطرف کند. و این مشکل به اون شکلی که شما میفرمایید حاد نیست ! انقدر حساسیت نداشته باشید.
    [/quote]

آره ، باهاتون موافقم .

البته حساسیت من واسه اینه که من میخوام با اصول کامپوننت نویسی تو جوملا آشنا بشم،من خودم خیلی با اینترفیس جوملا کار نمی کنم،منظورم اینه که بیشتر جنبه برنامه نویسیش برام مهمه!!!
    چون فکر می کردم کامپوننتی هست که این مسائل توش رعایت شده ، پیگیری کردم اما مثل اینکه اشتباه کردم ، این مسئله کلا تو هیچ کامپوننتی در نظر گرفته نشده!!!
    باید ببخشید که وقتتون رو گرفتم ، ممنون از راهنماییتون.
    خوش باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)