سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: مشکل عجیب در نصب جدید

تشکر شده 5 بار در 5 ارسال

مشکل عجیب در نصب جدید

سلام
    من در هاستم یک سایت با جوملا 1.5 دارم
    یک ساب دامین ساختم و جوملا 1.7 نصب کردم و مشکلی نبود به دلایلی پاکش کردم و خواستم تو این ساب دامین جوملا 1.5 نصب کنم.بدین صورت که ساب دامین را به کل پاک کردم و دوباره ساختم و دیتا بیس را هم پاک کردم و دوباره ساختم-حالا که می خوام برم تو نصب همون مرحله اول نصب پیغام زیر میاد:
    لطفا دقت داشته باشيد که
    پوشه Installation را حذف کنيد
    شما نميتوانيد تا زماني که پوشه Installation را حذف کنيد از اين مرحله جلو تر برويد. اين يک عمل امنيتي براي جوملا است.
    برای امتحان یک ساب دامین جدید ساختم و دیدم جوملا 1.5 بدون مشکل در مراحل نصب پیش رفت. اما برای کارم باید حتماً نصب را در اون ساب دامین اولی انجام بدم که اون هم همون مشکلی رو که گفتم داره
    نمی دونم تونستم منظور و مشکل را بیان کنم؟
    متشکر

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

تشکر شده 842 بار در 553 ارسال
    سلام
    ببینید توی این ساب دامین که میخواید جوملا رو نصب کنید فایل configuration.php و جود داره یا نه!
    اگه وجود داره ! اون رو حذف کنید و دوباره اقدام به نصب کنید
    * وقتی جوملا رو نصب می کنی فایل configuration.php ساخته میشه و مجبور هستید پوشه installation رو جهت امنیت حذف کنید ! احتمال میدم فایل configuration.php درون root(صفحه اصلی ساب دامین شما وجود داره !) به همین دلیل اجازه نصب به شما رو نمی ده!
    چک کنید ببینید این فایل هست یا نه! نتیجه رو اعلام کنید
    موفق باشید

4. کاربر مقابل از P30Yaran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کار شما خیلی درسته استاد
    درست شد
    خدا خیرتون بده

خب در مرحله آخر نصب که باید یک فایل configuration.php با کدهای داده شده را بسازیم و آپلود کنیم در روت را انجام میدم و پوشه اینستال را حذف می کنم اما پیام زیر نمایش داده میشه:
    لطفا بعدا مراجعه فرماييد.'; var $sitename = 'پژوهش سرای دانش آموزی شهید مطهری اسلامشهر'; var $editor = 'tinymce'; var $list_limit = '20'; var $legacy = '0'; /* Debug Settings */ var $debug = '0'; var $debug_lang = '0'; /* Database Settings */ var $dbtype = 'mysql'; var $host = 'localhost'; var $user = 'esamuz_psd'; var $password = 'psd'; var $db = 'esamuz_psd'; var $dbprefix = 'jos_'; /* Server Settings */ var $live_site = ''; var $secret = 'D2zgrI3Vcc6ILmdq'; var $gzip = '0'; var $error_reporting = '-1'; var $helpurl = 'http://help.joomla.org'; var $xmlrpc_server = '0'; var $ftp_host = '127.0.0.1'; var $ftp_port = '21'; var $ftp_user = 'psd@esamuz.com'; var $ftp_pass = 'psd'; var $ftp_root = ' /home/esamuz/domains/esamuz.com'; var $ftp_enable = '0'; /* Locale Settings */ var $offset = '0'; var $offset_user = '0'; /* Mail Settings */ var $mailer = 'mail'; var $mailfrom = 'eh.zamani@yahoo.com'; var $fromname = 'پژوهش سرای دانش آموزی شهید مطهری اسلامشهر'; var $sendmail = '/usr/sbin/sendmail'; var $smtpauth = '0'; var $smtpuser = ''; var $smtppass = ''; var $smtphost = 'localhost'; /* Cache Settings */ var $caching = '0'; var $cachetime = '15'; var $cache_handler = 'file'; /* Meta Settings */ var $MetaDesc = 'جوملا! - سیستم مدیریت محتوا و مولد پورتال جوملا'; var $MetaKeys = 'جوملا، جوملا فارسی'; var $MetaTitle = '1'; var $MetaAuthor = '1'; /* SEO Settings */ var $sef = '0'; var $sef_rewrite = '0'; var $sef_suffix = '0'; /* Feed Settings */ var $feed_limit = 10; var $log_path = '/home/esamuz/domains/esamuz.com/public_html/psd/logs'; var $tmp_path = '/home/esamuz/domains/esamuz.com/public_html/psd/tmp'; /* Session Setting */ var $lifetime = '15'; var $session_handler = 'database'; } ?>戼⁲㸯㰊㹢慆慴牥潲㱲戯㨾†汃獡 ⁳䨧潃普杩‧潮⁴潦湵⁤湩㰠㹢栯浯 獥浡穵搯浯楡獮支慳畭⹺潣⽭異汢捩 浴⽬獰⽤湩汣摵獥是慲敭潷歲瀮灨⼼ 㹢漠楬敮㰠㹢㤴⼼㹢戼⁲㸯

تشکر شده 842 بار در 553 ارسال
    ببینید شما چطور جوملا رو نصب می کنید!
    به صورت دستی ! یعنی بکاپ داری و ایمورت می کنی بعد اطلاعات رو درون فایل کانفیگ وارد می کنی!
    به صورت اتوماتیک هم دونوع نصب داریم ! یکی که بعد از نصب کد به شما می ده و باید درون فایل کانفیگ وارد کنید و یکی بعد از اتمام نصب خودش تنظیمات کانفیگ رو انجام میده و میگه پوشه اینستال رو حذف کنید!
    حالا شما با کدوم روش کار می کنید!
    بیاید یه کپی از فایل کانفیگ بگیرید که خراب نشه بعد مراحل زیر رو انجام بدید!
    فایل کپی رو در سیستم خودت ذخیره کن
    فایل کانفیگ که در هاست هست رو حذف کن (اشتباهی فایل کانفیگ هاست اصلی رو پاک نکنی ! فایل ساب دامین که میگی مشکل داره رو میگم حذف کنی)!
    بعد یه فایل درون خود ساب دامین هست به نام configuration.php-dist ! اون رو تغییر نام بده به configuration.php!
    بعد از طریق cpanel فایل رو ویرایش کنید ! این اطلاعات روتغییر بدید!

کد:
        var $host = 'localhost';                // This is normally set to localhost
        var $user = '';                            // نام کاربری دیتابیس
        var $password = '';                        //رمز 
        var $db = '';                            // نام دیتابیس
    بعد فایل رو ذخیره کنید!
    پوشه installation رو به install تغییر نام بدید اگه مشکلی نبود و سایت لود شد پوشه install رو حذف کنید!
    مشکلی بود بگید در خدمتم
    موفق باشید

8. کاربر مقابل از P30Yaran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

باز هم ممنون
    از روشی که گفتید رفتم و مشکل حل شد و سایت بالا اومد
    موفق باشید و سلامت در تمام عمر