سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: Canonical URLجوملا چیست؟---پلاگین Canonical URL برای لینک های فارسی

تشکر شده 2 بار در 2 ارسال

Canonical URLجوملا چیست؟---پلاگین Canonical URL برای لینک های فارسی

دروود
    امروزه یکی از نگرانی های مدیران وب سایت ها که بر روی مسئله ی سئو حساسیت دارند مطالبی با محتوی یکسان و عنوانی متفاوت و یا به طور رایج تر Duplic Content هست.
    اول به طور خلاصه برای شما Duplic Content را توضیح میدم فکر کنم تصویر زیر گویای همه چیز باشد:

در تصویر مشاهده میکنید که روبات گوگل به مطلبی برمیخورد که هر 2 مطلب از نظر روبات یکسان هست و اگر هر 2 مطلب ایندکس شوند این تاثیر بسیار بدی بر روی رنک گوگل و دیگر موتورهای خواهد گذاشت در اینجاست که CANONICAL URL کار اصلی را انجام میدهد.
    CANONICAL URL یک تگ هست مانند دیگر متا تگ ها از زمانی که متا تگ ها به وجود امدند این متاتگ نیز به وجود امد اما با تغییر روش های بررسی موتورهای جست و جو این تگ اهمیت بسیار یافت.
    این تگ مانند ریدایرکت 301 عمل میکند فرض کنید شما با استفاده از این ریدایرکت یک صفحه را به صفحه ی دیگر ریدایرکت میکنید این تگ هم به اسپایدر میگوید که این مطلب مانند این مطلب دیگر هست و باید یکی از انها ایندکس شوند و اسپم حساب نشوند.این تگ یکی از بهترین و ساده ترین روش های جلوگیری از ایجاد شدن مطالب یکسان هست.یا به عبارتی دیگر صفحات متفاوت باید به عنوان یک صفحه حساب شوند.

you're telling the engines that multiple pages should be considered as one (which a 301 does),

در ابتدا بیشتر سئوکاران فکر میکردند استفاده از دیرایرکت خیلی بهتر هست اما با گذشت زمان ثابت شد که این تگ در عین سادگی تا حدی از ریدایرکت هم جلوتر میباشد.
    این مقاله اختصاصی سئوموز میباشد و تمامی حقوق ان متعلق به سئوموز فارسی میباشد.

موارد استفاده از Canonical Url

حالا سوالی که پیش میاید این است که موارد استفاده از این تگ در کجا میباشد و چگونه باید از ان استفاده کرد.
    بسیاری از مدیران وب سایت ها با مشکل صفحات یکسان برخورد میکنند صفحاتی که دارای محتوای یکسان هستند ولی Url های انها متفاوت در اینجا این مشکلات پیش میاید:
    1.موتوهای جست و جو نمیدانند کدام یک از صفحات را مورد بررسی قرار دهند و ایندکس کنند.
    2.موتورهای جست و جو نمیدانند در بخش نمایش نتایج جست و جو کدام یک از صفحات را به نمایش در اورند.
    3.موتورهای جست و جو نمیدانند کدام یک از صفحات را بر اساس فاکتورهای مورد بررسی خود بیشتر رنک بدهند.
    زمانی که این اتفاق می افتد مدیران وب سایت ها با مشکل از دست دادن بازدید کننده و از دست دادن مقام و رتبه ی خود در موتورهای جست و جو رو به رو میشوند که نتیجه ی ان از دست دادن رنک خود میباشد همچنین این امر موجب ان شده که رنکی که به هر صفحه داده میشود تقسیم بر تعداد صفحات شده و مقدار پایینی به دست بیاید.برای رفع این مشکل مدیران وب سایت ها یا کسانی که وظیفه ی بهینه سازی وب سایت ها را برعهده دارند ( سئوسازی) شروع به استفاده از این تگ میکنند:

در بالا چند نمونه از مشکلات عمومی و رایج وب سایت ها به صورت تصویر به نمایش در امده است که البته بیان کننده ی کل مشکلات نیسو ممکل است سایتی دارای مشکلات دیگری نیز باشد.
    این مقاله اموزش سئو توسط سئوموز ترجمه شده و تغییرات و توضیحات اضافه شده اختصاصی سئوموز فارسی میباشد
    Canonical Url Tag :
    <link rel="canonical" href="http://www.seomoz.ir" />
    لینک مطلب : [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

سوال : سلام برای جوملا از کدام یک پلاگین استفاده کنم ؟

این ایرادها را گوگل از سایت من گرفته چطور آن ها را بر طرف کنم ؟

ادرس سایت : [مهمان/کاربر گرامی برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو سایت شوید و لاگین کنید برای ثبت نام اینجا کلیک کنید]

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.

2. # ADS
    تبلیغات در جوملا فارسی

تشکر شده 2 بار در 2 ارسال
    سوال : سلام برای جوملا از کدام یک پلاگین استفاده کنم ؟
    Canonical URL سایت من دراری صفحات مشابه مانند پرینت و ایمیل است از چه پلاگینی برای Canonical URLجوملا (صفحات مشابه) استفاده کنم؟

به نظر من یکی از مهم ترین بخش های جوملا سئو آن ست که کسی در این انجمن از ان زیاد اطلاع ندارد

جهت مشاهده لینک ها باید ثبت نام کنید یا لاگین کنید.